Bilim-Teknoloji

Bursa’da veliler okulu 5 yıldızlı özel okula çevirdi (ÖZEL HABER)

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Mithatpaşa Ortaokulu, yenilenen haliyle göz kamaştırıyor. Okul Aile Birliği öncülüğünde velilerin katkılarıyla yenilenen okul, 5 yıldızlı konforuyla özel okulları aratmıyor. Bina mantolama, iç dizayn, sınıflar klima ve konfor, 5 yıldızlı otel konforunda lavabolar ve gökyüzü tavan döşemesi yapılan okulda öğrenciler, özel okuldaki gibi keyifle derslere giriyor.
Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın, Okul Aile Birliği öncülüğünde velilerin ekonomik desteği yenilenen okulun öğrencilerin başarısında etkin rol oynayacağını söyledi.
Mithatpaşa Ortaokulu’nun Bursa’da en başarılı 5 okuldan biri olduğuna dikkat çeken Haydar Akın, 8 yıldan buyana okul müdürü olarak görev yaptığını belirterek, “Okulumuzun yenilenmesi, konforlu hale getirilmesi ile ilgili velilerden ve Okul Aile Birliği’nden öneri gelmişti. Bütçe planlaması yaparak kolları sıvadık. Okul binası komple mantolama yaptık. İç dizaynı konforlu ve gösterişli hale getirdik. Okul bahçesinde düzenlemeler yaptık. Bütün sınıflarda klima ve düzenleme gerçekleştirdik. Laminat parke, lavabolarda 5 yıldız otelleri aratmayan yenileme yaptık. Şuan 900 öğrencimize konforlu özel okul formatında bir eğitim veriyoruz. Destek veren tüm velilerimize ve Okul Aile Birliği’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Mithatpaşa Ortaokulu, pandemi öncesinde tarihi konumu, başarıları ve oluşturduğu projeleriyle adından sıkça söz ettiriyordu. Mesleki tanıtım seminerleri kapsamında bir çok farklı sektörden önemli isimler öğrencilerle söyleşi programlarında buluşmuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica