Raporlar

Bursalı: “Perinçek-İsviçre Davası Soykırım Yalanını Kökten Bitirmiştir”

Özgür Bursalı, "Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Sayın Dujarric de bu gerçeğe işaret etmiştir. BM Genel Sekreterliği üç gün önce yaptığı açıklamada, Doğu Perinçek’in tezlerini kabul ederek, Biden’a okkalı bir tokat indirmiştir"

Bursalı: “Perinçek-İsviçre Davası Soykırım Yalanını Kökten Bitirmiştir” … Bursalı, “Ermeni Soykırımı yalanlarını, AİHM’de ezdik bitirdik, tarihe gömdük. 2015 ve 2017 yıllarında Perinçek-İsviçre davası ve Ali Mercan-İsviçre davalarından çıkan 3 tane kapı gibi kararımız var” dedi. detaylar haberimizde…

Bursalı: “Perinçek-İsviçre Davası Soykırım Yalanını Kökten Bitirmiştir”

Vatan Partisi ABD Büyükelçiliği önünden seslendi:

Vatan Partisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları ile ilgili “soykırım” ifadesini kullanmasına sert tepki gösterdi. Türkiye çapında meydanlara çıkan Vatan Partisi, İstanbul’da ABD Konsolosluğu, Ankara’da ABD Büyükelçiliği önünde toplandı. Yapılan açıklamalarda Biden’ın açıklamasının, Türkiye’ye karşı hücum borusu olduğu vurgusu öne çıktı. Vatan Partisi, Salı günü (yarın) İncirlik Üssü önünden ABD’ye meydan okuyacak.

BİDEN’IN HÜCUM BORUSU TÜRKİYE’Yİ KORKUTAMAZ!

Ankara’da ABD Büyükelçiliği önünde açıklama yapan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, “Perinçek-İsviçre davasının kazanımı görmezden gelinemez. ABD’ye eylemli yanıt verilmelidir” dedi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını yetkisiz olarak “Soykırım” olarak ilan etmiş, Türkiye’ye ve Asya’ya karşı bir hücum borusu çalmıştır. ABD Başkanı, bir “insan hakları” çıkışı yapmamıştır. Bu bir tarih değerlendirmesi değildir. Biden öncelikle Türkiye’ye ve Rusya ve Çin’in de içinde bulunduğu Asya’ya yönelik yoğun tehditlerini eyleme geçirmek için işaret fişeğini yakmıştır. Yaşanan olay budur.

PERİNÇEK-İSVİÇRE DAVASI KARARLARI SOYKIRIM YALANLARINI BİTİRDİ

Türkiye’ye yönelik emperyalist saldırı aracı olan Ermeni Soykırımı yalanlarını, AİHM’de ezdik bitirdik, tarihe gömdük. 2015 ve 2017 yıllarında Perinçek-İsviçre davası ve Ali Mercan-İsviçre davalarından çıkan 3 tane kapı gibi kararımız var. Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek Türkiye’ye bir nükleer silah niteliğinde bir karar kazandırmıştır. Bütün yalanları yerle bir edecek, bütün tartışmaları sonlandıracak devrim niteliğinde kararlar bunlar.

1-İşte o karar: “1915 olayları “Holocaust” diye anılan Yahudi soykırımından farklıdır, aynı sınıflamaya konamaz.” Bilindiği gibi Yahudi Soykırımı, yetkili mahkeme kararıyla hükme bağlanmıştı. Oysa 1915 olayları hakkında bir yargı kararı bulunmuyor.

Yani mahkeme kararı yok! Soykırım yok!

AİHM’in Perinçek kararı noktayı koymuştur. Bu kararla birlikte artık yerleşik bir içtihat oluşmuştur. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere sesleniyoruz.

Bu kararlar Türkiye’nin sarılması gereken en önemli dayanaktır.

JOE BİDEN YETKİSİZDİR!

2-Soykırım, bir hukuk kavramıdır, bir suç tanımıdır. Soykırım suçunun varlığına, yetkili mahkeme karar verir. Soykırım hükmünde bulunmaya bırakalım cumhurbaşkanlarını, parlamentoları ve hükümetleri, herhangi bir mahkeme bile yetkili değildir.

Joe Biden, soykırıma hükmedemez.

Joe Biden, mahkemenin yetkisini gasp edemez!

Joe Biden herhangi boks maçında Knock-Out kararı verebiliyor mu?

Joe Biden bir futbol maçında gol kararı verebiliyor mu?

Veremez, çünkü o maçların hakemi değil. Soykırıma da hükmedemez çünkü yetkili mahkeme değil. Açıklamalarının hukuki hiçbir değeri ve karşılığı yoktur.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Sayın Dujarric de bu gerçeğe işaret etmiştir. BM Genel Sekreterliği üç gün önce yaptığı açıklamada, Doğu Perinçek’in tezlerini kabul ederek, Biden’a okkalı bir tokat indirmiştir.

Soykırım suçuna ancak yetkili bir yargı organının karar verebileceğini ilan etmiştir.

3-Bu kararları anlamayan, kullanmayan, söylemeyen hiç kimse Türkiye’yi savunamaz! Ezik ruh haliyle, özgüvensiz tavırlarla Türkiye savunulamaz. Birleşmiş Milletlerin gördüğünü, anladığını, bizim hükümetimiz, aydınlarımız, gazetelerimiz ısrarla görmemektedir.

Korkunuz nedir?

HÜKÜMET CESUR OLMALIDIR!

Sayın Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, danışmanları, sözcüleri, Sayın Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, neden başımızı dik tutmuyoruz! Neden kıvranıyoruz? Her şeyi kazanmışız. Hiçbir kazancımızın farkında değiller.

Türk devleti bu kararları öğrenecek. Öğrenmek zorundadır. Öğrenemeden Türkiye’yi savunamazlar. “Talihsiz bir açıklamadır. Hadsiz bir açıklamadır, kabul edilemezdir” gibi ifadelerle Türkiye’yi savunamazsınız, düşmanın elini güçlendirirsiniz.

Cesur olun! Yapılacak şey çok basittir.

Biden’a AİHM kararlarını hatırlatacaksınız. O kararları da özüyle anlatacaksınız. AİHM’de yalnız bir ifade özgürlüğü kazanılmadı. 1915 olaylarının Soykırım olmadığı kararı çıkarıldı!

Joe Biden’a Sen yetkisizsin diyeceksiniz. Türkiye’nin kapı gibi kararları var diyeceksiniz. Mahkeme kararı yoksa soykırım yoktur diyeceksiniz.

Bütün tartışmayı bunlar bitirecektir.

Türkiye’yi savunan hükümetin, cesur, kararlı, tutarlı olması gerekir.

ABD’den korkanlar Türkiye’yi savunamaz!

Türkiye Perinçek davasının kararlarıyla savunulur!

Mehmetçik bu kararlarla savunulur!

KONU TARİH TARTIŞMASI DEĞİLDİR

Konu bir tarih tartışması da değildir. Sürekli, arşivlere girilsin, tarihçiler tartışsın demek de büyük yanılgıdır. Bu bir tarih tartışması değildir. Vatanımızı tehdit ediyorlar. Türkiye’ye yönelen namlulara karşı, tarihten belgelerle, kağıt parçalarıyla mı karşı koyacaksınız?

Tarihçiler 1000 yıl oturup tartışsa da soykırıma hükmedemez. Köşe yazarlarına, düşünce kuruluşlarına, akademisyenlere, her gün televizyon programlarına çıkan insanlara sesleniyoruz. Bu bir tarih tartışması değildir, Tarihte bir otorite var mı? Tarihçiler arasında bir karar verici var mı? Bu konuyu tarihe bırakmak da en hafif tabiriyle cahilliktir, acziyettir.

Ayrıca arşivlere de girilmiştir. Sayın Mehmet Perinçek 20 yıl Rus arşivlerinde çalışmıştır. Onlarca kitap yazmıştır. Gerçekleri ortaya koymuştur. AİHM’e Türkiye’nin haklılığını ortaya koyan 90 Kilo belgeyle gidilmiştir.

Tarihi tartışacak olanlar da şunu diyecek: Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk. Onlar bizi parçalamaya kalktılar, biz vatanımızı savunduk. Doğu Perinçek AİHM zaferini bu kararlılıkla kazanmıştır.

HEDEF TÜRKİYE’DİR, HEDEF ASYA’DIR!

Joe Biden’ın bu yetkisiz açıklamasının zamanlaması anlamlıdır.

ABD Bugün, Karadeniz’de Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’daki askerî üsleriyle, Ege ve Doğu Akdeniz’de Dedeağaç, Kavala, Selanik, Larissa, Stefanoviç’den Girit’e kadar Yunanistan’daki üsleriyle, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki askerî yığınağıyla ve Suriye ile Irak’ın kuzeyindeki üsleriyle namlularını Türkiye’ye ve bütün Asya’ya yöneltmiş bulunuyor.

Bu silahları sınırımıza neden getirdiyse, bu açıklamayı da aynı nedenle yapmaktadır. Hedef Türkiye’dir. Hedef Rusya, İran, Suriye’dir. Hedef bütün Asya’dır.

Bu açıklama Biden’ın tehditlerini hayata geçirmek için çalınmış hücum borusudur. Herkesi uyarıyoruz.

HEDEF TAYYİP ERDOĞAN’I DEVİRMEKTİR

Bu hücum borusu aynı zamanda Biden’ın daha başkan seçilmeden ilan ettiği Tayyip Erdoğan yönetimini devirme eylemi için de bir işaret fişeğidir. Türkiye’deki Biden tayfasının bir süredir Türkiye hükümetine karşı yoğunlaştırdığı kışkırtma kampanyalarıyla ve başıbozuk bildiri türünden girişimlerle Türkiye’yi iç cepheden tehdit etmektedir.

BİDEN’A LAFLA DEĞİL EYLEMLE YANIT VERİLİR!

Hükümete sesleniyoruz. Biden’ın hücum borusuna lafla yanıt verilemez. Eyleme geçmek şarttır. Vatan Partisi’nin çağrısı şudur:

1-İncirlik Üssü ve Kürecik, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.

2-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform önerisine KKTC ve Abhazya da dahil edilmelidir.

3-PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askerî işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.

4-HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

Kapatmadığınız HDP içeride Biden’ın sözcülüğünü yapmaktadır.

Cesur olma zamanıdır. Kararlı olma zamanıdır. Eylemli yanıt zamanıdır. ABD’den korkacak hiçbir şey yok! ABD yenilmektedir. Tek dişi kalmış canavardır.

Milletimizin gönlü ferah olsun. Türkiye’nin Vatan Partisi var. Türkiye’yi ABD’den korkmadan savunacak Vatan Partisi var. Türkiye’yi yönetecek birikim, kuvvet, cesaret Vatan Partisi’nde var.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tarihî bir sorumluluk içindedir.

Vatan Partisi olarak, Üreticilerin Millî Hükümetinde sorumluluk üstlenmek için milletimizden yetki istiyoruz ve Üreticilerin Millî Hükümetini kurmak için güç birliği çağrısında bulunuyoruz.

VATAN PARTİSİ ÖNCÜ GENÇLİK GENEL BAŞKANI FERDİ TANHAN: YENİ HAÇLI SEFERİNİ DE ÇÖPLÜĞE ATACAĞIZ

İstanbul’da ABD Başkonsolosluğu önünde açıklama yapan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, “ABD Başkonsolosluğu önünde Biden’ın maskesini indiriyoruz. Ey Amerika, Ey Avrupa AİHM kararına saygı göster. Milletimiz Vatan Partisi’ne güvensin. Dünya Vatan Partisi’ne baksın. Ermeni soykırımı yalanını, AİHM kararıyla çöpe attık. Biden’ın yeni haçlı seferini de aynı çöplüğü atacağız.” dedi.

Tanhan’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Amerika Ortaçağ’a dönüyor! Biden, başlatacağı yeni haçlı seferinin hücum borusunu çaldı. CHP- İYİP, Davutoğlu, Babacan ve HDP’den oluşan Biden Tayfası bu seferin gönüllü neferi olmaya hazır.

ABD, Ermeni Soykırımı yalanını tanıyarak Türkiye’ye hücum ediyor. Bütün Asya’yı tehdit ediyor.

Ermeni Lobisi başımıza çorap örmüyor. Biden bir insan hakları savunuculuğu yapmıyor. Olay bir tarih tartışması değil. Hatalı dış politikanın ürünü hiç değil. ABD, başta Türkiye, Rusya ve Çin olmak üzere bütün Asya’ya karşı giriştiği saldırının propagandasını oluşturuyor. Türkiye vatanını ve insanlığı savunduğu için hedef alınıyor.

ABD Bugün, Karadeniz’de Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’daki askerî üsleriyle, Ege ve Doğu Akdeniz’de Dedeağaç, Kavala, Selanik, Larissa, Stefanoviç’den Girit’e kadar Yunanistan’daki üsleriyle, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki askerî yığınağıyla ve Suriye ile Irak’ın kuzeyindeki üsleriyle namlularını Türkiye’ye ve bütün Asya’ya yöneltmiş bulunuyor.

Buradan hücum borusunu öttüren Biden’a sesleniyoruz:

Ey Biden,

Sen insan hakları savunucusu değilsin. Sen tarih yazma makamı değilsin. Sen karar verecek mahkeme değilsin. Sen Ermeni dostu, Kürt dostu değilsin. Biz seni çok iyi tanıyoruz. ABD Büyükelçiliği’nin önünden maskeni indiriyoruz! Sen Irak’ı, Suriye’yi, Libya’yı kana bulayansın. Sen dünyaya hükümdarlık taslayan eşkıyasın. Sen tek dişi kalmış canavarsın!

Ey Amerika,

Asya’nın birikimini, imkânlarını ve değerlerini görülmemiş bir kinle ezmek için dizginlerini kaybettin. Sen artık eski sen değilsin. Sen çürüyen ve yıkılansın. Senden korkan senin gibi olsun. Sen Türkiye’den korkuyorsun. Senin dolar saltanatın yıkılıyor. Senin paralı lejyonerlerinin karşısına mazlum milletlerin orduları dikiliyor.

Sen kâğıttan kaplansın. Dünyanın gerileyen gücüsün. Seni uyarıyoruz boyundan büyük işlere kalkışıyorsun.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica