Genel

Büyükakın; “Hedefimiz modern ve sağlıklı altyapı ile sıfır problem”

İzmit Alemdar Caddesi’nde altyapı çalışmalarına başlandı

Büyükakın; “Hedefimiz modern ve sağlıklı altyapı ile sıfır problem” … “45 gün sürecek çalışmalar kapsamında, yağmursuyu, kanalizasyon ve içmesuyu hatları tamamen yenilenerek bölgede yaşanan altyapı problemlerinin önüne geçilecek…” detaylar haberimizde…

Büyükakın; “Hedefimiz modern ve sağlıklı altyapı ile sıfır problem”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İzmit Zincirlikuyu ve Bağdat Caddelerinden sonra şehrin en işlek yerlerinden biri olan Alemdar Caddesi’nde altyapı yenileme çalışmalarına başladı. 45 gün sürecek çalışmalar kapsamında, yağmursuyu, kanalizasyon ve içmesuyu hatları tamamen yenilenerek bölgede yaşanan altyapı problemlerinin önüne geçilecek.

TRAMVAY İLE YÜRÜYÜŞ YOLU KISMI BİTMİŞTİ

İSU Genel Müdürlüğü, geçmiş yıllarda yeni inşa ettiği İzmit Ömerağa Yağmursuyu ve Atıksu Terfi Merkezi projesi kapsamında Alemdar Caddesi’nin tramvay ile yürüyüş yolu arasındaki kısmının inşaatını tamamladı. Caddenin yürüyüş yolu ile Cumhuriyet Parkı arasındaki kısmı ise şehir içi trafik yoğunluğu nedeniyle yapılamamıştı.

1140 METRE HAT DÖŞENECEK

İzmit Zincirlikuyu ve Bağdat Caddelerinin altyapısını tamamlayarak hizmete alan İSU, Alemdar Caddesi’nin kalan kısmının altyapı yenileme çalışmalarına başladı. Alemdar Caddesi’nin Hürriyet Caddesi ile birleşen noktasından başlayarak Cumhuriyet Caddesi’ne kadar olan kısım yenilenecek. Yapılacak çalışmalar kapsamında, özellikle bölgede yaşanan yağmursuyu problemini gidermek için 1400 mm çapında betonarme borular kullanılarak 350 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşa edilecek. Çalışmalar kapsamında ayrıca 500 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı ve 290 metre uzunluğunda içmesuyu hattı da yenilenecek.

“HEDEFİMİZ MODERN VE SAĞLIKLI ALTYAPI İLE SIFIR PROBLEM”

İzmit’te altyapı problemi olan bölgelerde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “İzmit Zincirlikuyu ve Bağdat Caddelerinin altyapılarını belirlediğimiz sürede tamamlayarak hizmete aldık. Pandemi sürecinden etkilenen esnaflarımızın isteği doğrultusunda Alemdar Caddesi’nde yenileme çalışmalarını Kurban Bayramı sonrasına almıştık. Bugün itibariyle Alemdar Caddesi’nde bulunan esnaf ile vatandaşlarımıza asgari rahatsızlık verecek şekilde çalışmalara başladık. Belirlediğimiz program çerçevesinde 45 gün içinde altyapı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerimiz tarafından üstyapı asfalt yenileme çalışmalarını yapacağız. Hedefimiz modern ve sağlıklı altyapı ile sıfır problemdir. Bu çerçevede hizmetlerimizi yürütüyoruz” dedi.

GENEL MÜDÜR SAĞLIK’TAN İNCELEME

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necati Çalık, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Celal Civelek ile birlikte Alemdar Caddesi’nde başlanan kazı çalışmalarını yerinde inceledi. Her türlü güvenlik önlemlerinin alındığı çalışmalar kapsamında trafik düzenlemesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından belirlendi. Alemdar Caddesinin altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız tarafından üst yapı asfalt çalışmaları yapılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica