Siyaset

Büyükakın: İnsan hakları için sesimizi yükseltelim

Kocaeli büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, insan hakları konusunda seslerini yükseltmek için sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek önemli bir çağrıda bulundu.- akarhaber

Başkan Büyükakın; Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu, Kocaeli Müteahhitler Odası Başkanı Oğuzhan Keleş, Atılımcı İş Adamları Derneği (ATİK) Başkanı Hasan Kaya, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Atatürkçü Düşüncü Derneği (ADD) Kocaeli Şube Başkanı Sevim Pekyörür, Kocaeli Mimarlar Odası Başkanı Gülşah Toprak ve beraberindeki heyetleri makamında konuk etti. Daha iyi bir gelecek için tüm öneri ve fikirleri dikkate aldıklarını görüşmelerde ifade eden Başkan Büyükakın, “Hep birlikte insan hakları için sesimizi yükseltelim” dedi.

Başkan Büyükakın, gönüllülük ve toplum hizmeti konusunda da önemli vurgular yaptı. Büyükakın, ‘’Şunu çok da iyi biliyoruz, sivil toplum kuruluşları topluma hizmet etmenin ve değişim yaratmanın en etkili yollarından biridir. Sivil alanda bilgi, fikir ve proje üretmek isteyen her insanımızın STK’lara katılarak sorumluluk almasını çok kıymetli buluyorum. Gönüllü olmak demek fark yaratmak demektir. Dünyada çevreyi korumak ve insan haklarını savunmak için sivil toplum kuruluşları büyük bir çaba gösteriyor. Bu önemli çalışmalara destek vermek daha iyi bir gelecek için çalışmak demektir” dedi.

Daha adil bir dünya için mücadeleye devam etme sözü vererek, insan haklarını savunan sivil toplum kuruluşlarını takdir etti: “İnsan haklarını savunan sivil toplum kuruluşlarını da bir kez daha tebrik ediyorum. Daha adil bir dünya için mücadele etmeye devam edeceğiz. Şunu da güçlü bir şekilde ifade etmek isterim. Hep birlikte dünyadaki insan hakları ve yaşanan zulümler için sesimizi yükseltelim” dedi.

Bu tür çağrılar, toplumsal farkındalığı artırarak insan hakları ihlalleri ve adaletsizliklere karşı birlikte hareket etmeye teşvik ediyor.

Daha Fazla Göster