Genel

Büyükakın: “Türkiye 21’inci yüzyılda adını sağlık ülkesi olarak yazdıracak”

Başkan Büyükakın, Kocaeli Şehir Hastanesi yapım çalışmaları başta olmak üzere bağlantıları yollarını içeren çalışmaları da yerinde gördü

Büyükakın: “Türkiye 21’inci yüzyılda adını sağlık ülkesi olarak yazdıracak” … Büyükakın, Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak’dan şehir hastanesini yakından ilgilendiren ulaşım hatları üzerine de bir sunum aldı. detaylar haberimizde…

Büyükakın: “Türkiye 21’inci yüzyılda adını sağlık ülkesi olarak yazdıracak”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Şehir Hastanesi’nin son durumunu yerinde gördü. Yetkililerden projenin geldiği safha hakkında bilgi alan Başkan Büyükakın, Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak’dan şehir hastanesini yakından ilgilendiren ulaşım hatları üzerine de bir sunum aldı. 1218 yatak kapasitesine sahip ve yüzde yetmişler seviyesine ulaşan projenin planlanan iş takvimine göre ilerlediği bilgisini alan Başkan Büyükakın’a, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ile Fen İşleri Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya’nın yanı sıra Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk de eşlik etti.

Protokol hastane önünde
Protokol hastane önünde

“Şehir hastanesi kavşağı ve bağlantı yollarını inceledi”

Sahip olduğu güçlü sağlık altyapısı ve genel sağlık sigortası sistemiyle salgın sürecini başarıyla yönetmesiyle dikkatleri üzerinde toplayan Türkiye, hizmete giren on bir Şehir Hastanesiyle de küresel düzeyde bir model hâline geldi. Yapımı devam eden yedi toplamda on sekiz Şehir Hastanesi’nin ülkeye kazandırılacak olmasının çok önemli bir vizyonun parçası olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, Kocaeli Şehir Hastanesi’nin inşa çalışmalarını da yakından takip etmeyi de sürdürüyor. “Büyükşehir Belediyesi olarak Şehir Hastanesi’nin yapımı ve ulaşım arterlerin hayata geçirilmesine kadar her konuyla yakından ilgileniyoruz” vurgusu yapan Başkan Büyükakın, Karayolları Birinci Bölge Müdürü Çolak ile birlikte Kocaeli Şehir Hastanesi Kavşağı ve bağlantıları yollarını içeren çalışmaları da yerinde gördü.

Kocaeli Şehir Hastanesi
Kocaeli Şehir Hastanesi

“Sağlık alanında en güzel ve en kaliteli hizmeti alacak”

“300 Milyon TL’lik yatırım bütçesiyle Kocaeli Şehir Hastanesi’ne gelecek tramvay projesi başta olmak üzere karayolu ulaşım hatları sayesinde, Kocaeli Şehir Hastanesi’nin ulaşımında çok önemli yatırımları da kentimize kazandıracağız” diyen Başkan Büyükakın, “368 bin 648 metrekarelik alanda inşa edilen Kocaeli Şehir Hastanesi ile vatandaşımız burada sağlık alanında en güzel ve en kaliteli hizmeti alacak” diye konuştu. Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney’in de hazır bulunduğu incelemede, “Doktorundan hemşiresine, teknisyeninden temizlik görevlisine kadar tüm sağlık ordumuz Kocaelili hemşehrilerimizin hizmetinde olmaya devam edecek. Bir kez daha ifade etmek isterim ki sağlık çalışanlarımız koronavirüs başta olmak vatandaşlarımızın sağlığı için büyük fedakârlıkla çalışıyor” açıklamasını yaptı.

“Türkiye 21. Yüzyılda adını sağlık ülkesi olarak yazdıracak”

Son 18 yılda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle 636 hastane binasının yapıldığını ve Türkiye’ye 87 bin 512 yatak kapasitesinin kazandırıldığını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Türkiye 21. yüzyılda adını sağlık ülkesi olarak yazdıracak. Elbette Kocaeli’de bu anlamda da çok daha önemli bir konuma bu Şehir Hastanesi projeyle gelecek. Son modern teknoloji ve fiziksel konforuyla hastanecilik alanında ulaşılan en güzel zirvedir. Ancak bu binaları canlı kılan içinde hizmet verecek olan kaliteli sağlık personelimizdir. Çok şükür insan kaynağımızda üst düzey seviyededir. Ben şimdiden burada hemşehrilerimize hizmet verecek tüm doktorlarımıza, tüm hemşirelerimize, sağlık memurlarımıza ve tüm görevlilerimize teşekkür ediyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica