Genel

Çanakkale Zaferi dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiştir

Çanakkale Zaferi dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiştirAksoy; “Çanakkale Zaferi de Türk Askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır” dedi. detaylar haberimizde…

Çanakkale Zaferi dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiştir

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesaj yayınladı.

Vali Aksoy yayınlamış olduğu kutlama mesajında; “Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutlamanın gururunu ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan; bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz; hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş; canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

İşte Çanakkale Zaferi de Türk Askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu destanın altında milletine bağlılık, vatan aşkı ve büyük millet olmanın şuuru yatmaktadır.

“Türk Milleti’nin zaferidir”

Çanakkale’de kazanılan bu zafer, tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koymuştur. Çanakkale Zaferi; askerine ‘taarruzu değil, ölmeyi’ emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatanı ve milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin, gazilerimizin, top yekun Türk Milleti’nin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir.

“Çanakkale Zaferi bizi Millet yapmıştır”

Milli mücadele inancının ve ruhunun ilk meşalesinin yakıldığı Çanakkale Zaferi’nden 105 yıl sonra da milletimiz, aynı inanç, ruh ve kararlılık geçmişine, bugününe ve geleceğine sahip çıkmaya devam edecektir. Bir yandan Cumhuriyetimizi istikbale, ülkemizi dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan da bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin varlığı ve bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica