Siyaset

Cengiz Çakar internet gazeteleri derneğini ziyaret etti

Cengiz Çakar internet gazeteleri derneğini ziyaret etti CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar, projelerini internet gazeteleri derneği yönetim kuruluyla paylaştı. Cengiz Çakar internet gazeteleri derneğini ziyaret etti detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Cengiz Çakar internet gazeteleri derneğini ziyaret etti

Çakar, belediye meclis üyesi aday adaylarıyla birlikteydi…

Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmit Belediye Başkan adayı olan Cengiz Çakar, İnternet Gazeteleri Derneği’ni belediye meclis üyesi aday adaylarıyla birlikte ziyaret etti.

“Sosyal demokrat belediyecilik bizim işimiz”

İnternet gazeteleri derneği yönetim kurulu başkanı Soner Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri Mecit Ünal, Yusuf Ünel ve Bülent Karagöz’ün konuğu olan Cengiz Çakar, göreve geldiklerinde yapacaklarını dile getirdi.

“Tasarrufu her zaman ön planda tutacağız”

Öncelikle sosyal demokrat belediyeciliği yeniden İzmit halkıyla buluşturacaklarını söyleyen Çakar, belediye harcamalarında tasarrufu her zaman ön planda tutacaklarının altını çizdi.

“Lüks araç kullanımının ve lüks tüketimin önüne geçeceğim”

Belediye bünyesinde hizmet veren şirketlerin mevcut yönetim tarafından denetlenmediğini ve başıboş bırakıldığını ileri süren Çakar, “Seçildiğim takdirde öncelikle bu şirketlerin denetlenmesini sağlayacağım. Lüks araç kullanımının ve lüks tüketimin önüne geçeceğim” dedi.

“Parti ayrımı gözetmeyeceğiz ve deneyimli kadrolarla çalışacağız”

Parti ayrımı gözetmeyeceklerini de belirten CHP İzmit Belediye Başka aday adayı Cengiz Çakar, “Belediye hizmetlerini yerine getirirken parti farkı olmadan, deneyimli kadrolarla çalışacağız” diye konuştu.

“Tarıma destek vereceğiz”

İzmit’te tarımı da göz ardı etmeyeceklerini ifade edenÇakar, “Tarımı destekleyen politikalar üreteceğiz. Buna ilişkin projelerimizvar. İmkanlar dahilinde çalışmalarımız olacak” dedi.

“Tarihimize sahip çıkacağız”

Tarihi değerlere de sahip çıkacaklarını söyleyen CengizÇakar, “İzmit’i altı ve özellikle Çukurbağ Mahallesi buram buram tarih kokuyor.Bu bölgede istimlak yapılarak tarihi değerleri ortaya çıkartacağız, Ancak İzmit Belediyesi’nin bütçesi belli. Büyükşehir’in desteği ile bunu başaracağımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

“Halkevini restore edeceğiz”

CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar, İzmit’in sembollerinden biri olan Halkevi ile ilgili düşüncelerini dile getirerek,“Mevcut yönetimce unutulan Halkevi binasını restore edeceğiz. Halkevi binasının Kartepe’den hatta uzaydan görünmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica