Genel

Cengiz Sarıbay’dan 16 Ocak Basın Onur Günü mesajı

Cengiz Sarıbay’dan 16 Ocak Basın Onur Günü mesajı Cengiz Sarıbay, Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmit’te; Cumhuriyetin ilanını müjdelediği 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. detaylar haberimizde…

Cengiz Sarıbay’dan 16 Ocak Basın Onur Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısını düzenlediği İzmit’te; Cumhuriyetin ilanını müjdelediği 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Kurtuluş Savaşı’nın ardından şehir şehir, köy köy gezerek çıktığı yolculukta İzmit’e yaptığı ziyaretin yeri çok özeldir”

“Bağımsızlık mücadelesinden yeni çıkmış, yaralarını sarmaya çalışan bir milletin en büyük kazanımı milletin iradesine teslim edilmiş yönetim şekli olan Cumhuriyettir. Başkomutanımız büyük önder Mustafa Kemal Paşa’nın Kurtuluş Savaşı’nın ardından şehir şehir, köy köy gezerek çıktığı yolculukta İzmit’e yaptığı ziyaretin yeri çok özeldir.

“Türkiye’nin ileri gelen gazetecileri ile Av Köşkü Kasr-ı Hümayun’da…”

Mustafa Kemal, 16 Ocak 1923 yılında gerçekleştirdiği İzmit ziyaretinde ilk ve tek kez bir basın toplantısı düzenlemiştir. Türkiye’nin ileri gelen gazetecileri ile Av Köşkü Kasr-ı Hümayun’da bir araya gelen Mustafa Kemal Paşa; ülkenin yeni yönetim şekli olacak olan Cumhuriyetin ilan edilmesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuştur.

“Mesleğini günümüz zorluklarına, baskılarına karşı yılmadan sürdüren, halkın müşterek sesi olmaya devam eden…”

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı kentimizde her yıl bu coşkulu günü bizlere tekrar yaşatan başta Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne organizasyonları için teşekkür ediyorum. Mesleğini günümüz zorluklarına, baskılarına karşı yılmadan sürdüren, halkın müşterek sesi olmaya devam eden, Cumhuriyet’in yılmaz bekçiliği görevini her koşulda sırtlayan, Ata’nın izinden yürümeye devam eden tüm basın mensuplarının 16 Ocak Basın Onur Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica