Genel

CHP Başiskele İlçe Örgütü oturduğu binayı satın aldı

CHP Başiskele İlçe Örgütü oturduğu binayı satın aldıSarıbay; “Benimde üyesi olduğum Başiskele İlçe Örgütümüzün ilçe binasını almış olmalarının, kendi çatıları altında faaliyetlerini yürütecek olmalarının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

CHP Başiskele İlçe Örgütü oturduğu binayı satın aldı

Sarıbay’a plaket

CHP Başiskele İlçe Örgütü, mevcutta faaliyetlerini yürüttüğü ilçe binasını satın aldıklarını düzenlediği dayanışma gecesi ile duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başiskele İlçe Örgütü kiracı olarak parti faaliyetlerini yürüttüğü ilçe binasını satın aldı. Tapu işlemlerinin yapılmasının ardından CHP Başiskele İlçe Örgütü yeni yer alımını önceki akşam Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği dayanışma gecesi ile kutladı. CHP Başiskele İlçe Başkanı Arif Gökyıldız ve ilçe yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen geceye CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Sarıbay, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve partinin önde gelen birçok ismi katıldı.

Haydar Akar’a plaket

Akar ve Sarıbay’a Teşekkür Plaketi…

CHP Başiskele Başkanı Arif Gökyıldız ve ilçe yönetimi, ilçe binasının alımı için büyük destek veren CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a katkılarında ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Programın açılış konuşmasını yapan CHP Başiskele İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, dayanışma gecesine katılan herkese teşekkürlerini sundu. Kiracı olarak faaliyetlerini yürüttükleri ilçe binasının mülkiyetinin partiye geçtiğini duyuran Gökyıldız, bu süreçte kendilerine destek veren herkese teşekkür etmenin yetersiz kalacağını ifade etti.

“Özgürlük ve demokrasi mücadelemize güç katacak”

Gökyıldız; “Bu güzel olayın gerçekleşmesinde büyük çabalar gösteren başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, genel merkezde her türlü girişimi yapan Sayın Parti Meclisi üyemiz ve Milletvekilimiz Haydar Akar’a, bu süreçte her türlü desteği bizlere veren İl Başkanımız Cengiz Sarıbay’a, yokluğumda süreci en iyi şekilde yürüten İlçe Sekreterim Hasan Varol’a, İl Sekreterimiz Seyfettin Kılınç’a ve ilçe yöneticilerime teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca önümüzde yapmamız gereken daha fazla çalışma var. Bizlere katkıda bulunacağınız her türlü yardım, özgürlük ve demokrasi mücadelemize güç katacak, Atatürk’ün yolunda CHP iktidarının kurulmasına ışık tutacaktır” diye konuştu.

“Bugün burada çok anlamlı bir mutluluğu paylaşıyoruz”

Gökyıldız, konuşmasının ardından sürece büyük katkı sunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı sahneye davet ederek teşekkür plaketini takdim etti. Gecede katılımcılara hitap eden İl Başkanı Cengiz Sarıbay; “Politikacıların kimi zaman sıkıldığı kimi zaman mutluluğunu paylaştığını günler olur. Bugün burada çok anlamlı bir mutluluğu paylaşıyoruz. Bizlerde il yönetimimiz ile birlikte bir il binamızı partimize kazandırmıştık ve bununla iftihar ediyoruz. Benimde üyesi olduğum Başiskele İlçe Örgütümüzün ilçe binasını almış olmalarının, kendi çatıları altında faaliyetlerini yürütecek olmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Şu anda kendi binası olmayan birkaç ilçemiz kaldı. Umarım en kısa sürede onlara kendi binalarını kazandıracağız. Sürece katkı koyan herkese ve büyük gayretlerinden dolayı tüm Başiskele İlçe Örgütümüze teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Kocaeli’deki kira derdimiz bitecek”

İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ardından PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sahneye davet edilerek Başiskele İlçe Sekreteri Hasan Varol’un elinden teşekkür plaketini aldı. Akar, “Bu süreçte çok mücadele ettik. Heyecanlarından, gayretlerinden vazgeçmeyerek başarıya ulaşan Başiskele İlçe Örgütü’ne bir kez daha huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer ilçelerimizin de kendi binalarını satın alabilmesi için girişimlerimiz sürüyor. Allah nasip ederse bu alımlar da yapıldığında Kocaeli’deki kira derdimiz bitecek. Tabi bu iş sadece Kocaeli ile olmuyor. Ama son zamanlarda Kocaeli’de başlayan ivme diğer illerde de devam ediyor. Bütün illerde parti binalarının satın alma işlemleri sürüyor. Her şey güzel oluyor. Birbirimize küsmeden darılmadan, kucaklaşarak işlerimizi sürdürmemiz, desteklememiz lazım. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Katkı veren herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica