Siyaset

CHP Başiskele Kadın Kollarında Bayrak Değişimi

Cumhuriyet Halk Partisi Başiskele Kadın Kollarında değişim yaşandı. Başiskele Kadın Kolları Yeni başkanı Yasemin Ergin- akarhaber / Vacit Çelik

CHP Başiskele Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ergin
CHP Başiskele Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ergin

Kongre öncesi ve sonrası SMA’lı Asel Bebeğin tedavisi için kurulan stand ve yapılan kermes partililer tarafından büyük beğeni topladı.

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Merve Tüysüz, il Yönetim kurulu Üyeleri, CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Uğur Falay ve CHP Başiskele İlçe Belediye Başkan Adayı Av. Anıl Acurman, İlçe sekreteri Hasan Varol, CHP Başiskele İlçe Başkan Yardımcısı Ş. Vacit Çelik, meclis üyeleri Emine Özkar ve Levent Soycan’ın katıldığı CHP Başiskele İlçe Başkanlığı Servetiye Cephesi Toplantı Salonunda saat 14.00 de yapılan ve divan başkanlığını ilk belediye başkan adayı Av. Aysun Kılınç’ın yaptığı tek adaylı kongre, Ulusal Kurtuluş Savaşımımızın önderi, Başkomutan ve Cumhurbaşkanımız, dünya lideri M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve günümüze dek laik, demokratik cumhuriyet, emek, adalet, özgür birey, toplumcu gerçekçi sanat ve mutlu toplum uğruna gökte birer yıldız olan güzel insanlarımız adına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunması ile başladı.

Başkan Yasemin Ergin SMA hastası asel bebeğe sahip çıktı
Başkan Yasemin Ergin SMA hastası Asel bebeğe sahip çıktı

Divan başkanı Av. Aysun Kılıç’ın “Dünden bugüne siyasi ve ekonomik alanda ve hayatın içinde kadının yeri” konusunda bilgilendirmesi sonrası söz alan CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Uğur Falay özetle, “Kadın kolları partimizin temel taşlarını oluşturuyor. Kadın kollarımız kadınların siyasete katılımını arttırmak, kadın haklarını savunmak ve ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ konusunda farklılık yaratmak için çalışmakta ve kadınların eğitimi, istihdamı, sağlığı ve güvenliği için mücadele verirken kadınların siyasi liderlik rollerini üstlenmelerini teşvik ederek kadınlarımızın siyasette temsiliyetlerinin artmasına çalışmaktadır” dedi.

Daha sonra söz alan mevcut Başkan Elif Şamba, görev yaptığı süreç hakkında ayrıntılı bilgi sundu ve son olarak kürsüye gelen CHP Başiskele Kadın Kollarının yeni başkanı Yasemin Ergin de özetle şöyle seslendi:
“Cumhuriyet aslında bir kadın devrimidir. Ulu önderimiz M. Kemal Atatürk; ‘Kadınlarını geride bırakan bir toplum geri kalmaya mahkumdur’ diye seslenmişti. Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak da Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemekle kalmayıp o idealler uğruna savaşmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Önümüzdeki iktidar yürüyüşünde yükümüz ağır. Ancak biz cumhuriyet ailesiyiz ve birlikte güçlüyüz. Birlikte çalışarak başarılı olacağımıza ve parti bayrağımızı Başiskele’de yukarı, daha yukarı taşıyacağımıza inancım sınırsız. Kadınların her alanda güçlenmesi, önlerindeki engellerin ortadan kaldırılması, eşit işe eşit ücret, kadın şiddetine son verilmesi, kadın cinayetlerinin durdurulması, İstanbul sözleşmesinin yeniden uygulanması için partimizin iktidar olması gerekiyor. Ve inanıyorum ki önümüzdeki ilk genel seçimde partimiz iktidar. Ben ve yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarım bu inanla aday olduk ve birlikte inanç ve aşkla çalışacağımıza inancım tamdır.”

CHP li kadınlar Başiskele örgütünde bir arada
CHP’li kadınlar Başiskele örgütünde bir arada

CHP Başiskele Meclis Üyesi ve mevcut Başkan Elif Şamba’dan görevi devralarak CHP Başiskele Kadın Kolları Başkanı görevini üstlenen Yasemin Ergin’in yönetim kadrosu ve il kongre delegeleri şu isimlerden oluştu:

CHP Başikele Kadın Kolları Yönetim Kurulu ASİL Üyeler

Yurdanur Kip, Oya Kaya, Bahar Kayan, Berat Balaban, Mine Balkan, Nurgül Cepni, Ayşegül Gül, Aydan Kahya, Duygu Ekici, Merve Aykurt.

CHP Başikele Kadın Kolları Yönetimi Kurulu YEDEK Üyeler

Dilek Asgari, Selvet Balkış, Gamze Aydoğan, Zeynep Suyadal, Nihal Dağ, Sabriye İpek, Figen Ademoğlu, Dilek Atiker, Şehriye Arslan.

İL KADIN KOLLARI KONGRE DELEGELERİ:

Yasemin Ergin, Aysun Kılınç, Sevim İslamoğlu, Ayşe Oker, Canan Acurman, Elif Şamba, Emine özkar, Neslihan Bakkal, Figen Ademoğlu, Oya Kaya, Sevgi Arslan, Suna İçaçan, Sevinç Çelik, Duygu Ekici.

Daha Fazla Göster