Siyaset

CHP ittifak detaylarını İYİ Parti ve HDP ile görüşecek

CHP ittifak detaylarını İYİ Parti ve HDP ile görüşecek CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Sandıkta ittifak için İYİ Parti ve HDP ile görüşeceğiz ve bu mesele artık CHP, HDP, İYİ Parti meselesi olmaktan çıkmıştır” dedi. CHP ittifak detaylarını İYİ Parti ve HDP ile görüşecek detaylar haberimizde…

CHP ittifak detaylarını İYİ Parti ve HDP ile görüşecek

Yerelde ittifak için CHP ile HDP arasında ise özellikle İstanbul konusunda bir görüşme gerçekleşmesi bekleniyor.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Bu mesele parti meselesi olmaktan çıkmıştır”

Sandıkta ittifak için İYİ Parti ve HDP ile görüşeceklerini söyleyen Özkoç, “Bu mesele artık CHP, HDP, İYİ Parti meselesi olmaktan çıkmıştır” dedi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesinin tarihi belli değil…

CNN Türk’ün aktardığına göre, CHP ile İYİ Parti arasında alt düzey görüşmelerin başladığı öğrenilirken, Kılıçdaroğlu ve Akşener’in görüşüp görüşmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

CHP‘nin Abant kampında konuşan Özkoç, Meral Akşener’in işbirliği olabileceğine yönelik sözlerini hatırlattı, parti tabanlarında ittifak çağrısı yaptı.

“Milletimiz elinden geleni yapacaktır”

Özkoç, “Muhalefette güçlü olan hangi siyasi partiyse, o siyasi partinin o bölgede güçlü bir şekilde desteklenmesi için milletimiz elinden geleni yapacaktır” diye konuştu.

Özkoç ‘taban ittifakı’nın çerçevesini bu sözlerle anlatırken gözler Kılıçdaroğlu ile Akşener’in görüşüp görüşmeyeceğine çevrildi.

Akşener Ankara’yı istiyor…

Kulislerde ise Akşener’in Ankara konusunda ısrarcı olacağı, buna karşılık diğer seçim bölgelerinde CHP‘ye destek verebileceği iddiaları konuşuluyor.

İyi Parti ve CHP alt örgütleri görüşmelere başladılar…

İddialara göre, İYİ Partili bazı isimler, çoktan CHP ile temasa geçti ve resmi olmayan görüşmelerde yerelde ittifakın nasıl sağlanacağına yönelik CHP‘lilerle görüş alışverişinde bulunuyorlar.

“Belediye başkanı bizden olur, başkan yardımcısı İYİ Parti’den olur”

Kılıçdaroğlu’nun da kampta milletvekillerine “İllerinizde İYİ Parti ile konuşun. Bize destek verirlerse memnun oluruz. Belediye başkanı bizden olur, başkan yardımcısı İYİ Parti‘den olur” dediği öğrenildi.

Yerelde ittifak için CHP ile HDP arasında ise özellikle İstanbul konusunda bir görüşme gerçekleşmesi bekleniyor.

Özkoç, “Yasal bir ittifak söz konusu olmadığı için burada milletin ittifakı, parti tabanlarının ittifakı gerekiyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica