Siyaset

CHP Kartepe adayı Karakadılar Anadolulular derneğini ziyaret etti

CHP Kartepe adayı Karakadılar Anadolulular derneğini ziyaret etti CHP Kartepe belediye başkan adayı Cumhur Karakadılar seçim çalışmalarına aralıksız devam ederken Karakadılar’ın bugünkü durağı Anadolulular Derneği oldu. detaylar haberimizde…

CHP Kartepe adayı Karakadılar Anadolulular derneğini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe belediye başkan adayı olan Cumhur Karakadılar ziyaretlerine devam ediyor. Karakadılar bu doğrultuda bugün Anadolulular Derneği başkanı Aydın Şentürk’ü ziyaret etti. Karakadılar’a ziyareti esnasında CHP Kartepe ilçe Başkanı Şeref Kırmızı, SKM Başkanı Seval Akyüz, ilçe yöneticileri Erkan Neroğlu, İshak Aydın, Kartepe Kadın kolları başkanı Kurtuluş Versan ve meclis üyesi aday adayı Hasan Bayrak eşlik etti.

“Kartepe’yi ileri götürecek kişiler olsun”

Ziyarette öncelik olarak konuşan dernek başkanı Aydın Şentürk; “Biz dernek olarak öncelikle hoş geldiniz diyoruz. Bizim dilek ve temennilerden başka söyleyecek bir şeyimiz yok. Bizim istiyoruz ki halkla iç içe olan, Kartepe’yi daha ileri götürecek belediyecilik istiyoruz. Geçmişten gelen son 10-15 sene içerisinde sadece orada oturan, hiçbir fikir üretemeyen insanlar yönetimlerde yer aldı. Biz bundan şikayetçiyiz. Çalışacağınız arkadaşların Kartepe’yi ileriye götürecek kişilerden seçmenizi öneriyoruz” dedi.

Karakdılar Anandolulular derneğinde…

“Halk meclisleri olacak”

Daha sonra konuşan Karakadılar ise; “5 yıl ilçe başkanlığı yaptım ve rabbim nasip etti aday oldum. Biz şuna söz veriyoruz. Kartepeyi kartepeliler yönetecek. Mahalle başkanları muhtarların önüne geçmiş durumda. Belediye başkanı olduğumuz günden itibaren ötekileştirme olmayacak. Halkların birliğini sağlayıp Kartepe’yi yöneteceğiz. Meclisi seçerken de bu bağlamda bir meclis çalışma yapacağız. Her halkı yansıtan bir çalışma yapacağız. Halk ne isterse o olacak. Mesela bir imar çalışması yapılıyor vatandaşın haberi yok. Yardımlar yapılıyor sadece kendi istediklerine dağıtıyorlar. Ben de yardımları yapacağım ama bu yardımları muhtarlara ve kurduğumuz halk meclislerine yaptıracağım” ifadelerini kullandı.

CHP Kartepe örgütü ve adayı dernek ziyaretinde…

“Gerçekten Venedik yapacağız”

Açıklamasının devamında projelerini anlatmaya devam eden Karakadılar; “Şimdi bir toplantı yapıyorlar, oturup akşam yemeği yiyorlar. Bizim yapacağımız toplantılar hiçbirisi yemekli olmayacak. İnsanlar yemeğe dalıyor. O ara çıkıyor belediye başkanları konuşuyor. Hiçbir verim çıkmıyor. En fazla 2-3 kişi söz alıyor sonra eve gidiyor. Sonra karar çıkmıyor. Turizmle ilgili, kadınlarla, çocuklarla, gençlerle ilgili çalışmalarımız var. Her mahalleye kreş açacağız. Bunları da atanamayan öğretmenlerden seçip yapacağız. Çocuklarımız okula ücretsiz gidecek. Toplu taşıma araçlarına ücretsiz binecek çocuklarımız. Sezonluk kartlarını yükleyeceğiz. Hem otobüsçü kazanacak hem de öğrencilerimiz ücretsiz binebilecek. Hüseyin Üzülmez göreve ilk geldiğinde burayı Singapur yapacağım demişti!.. Sonra ilk yağmurda burası Venedik oldu. Biz gerçekten Venedik yapacağız burayı. Bataklıklarımızı temizleyip oralarda gondol turizmi yapacağız” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica