Siyaset

CHP Kocaeli CHP’nin 97’nci Yaşını Ata’nın huzurunda kutladı

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümünde CHP Kocaeli ailesi Atanın huzuruna çıktı

CHP Kocaeli CHP’nin 97’nci Yaşını Ata’nın huzurunda kutladı … Yıldızlı; “Yegane amacımız Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir” dedi. detaylar haberimizde…

CHP Kocaeli CHP’nin 97’nci Yaşını Ata’nın huzurunda kutladı

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümünde CHP Kocaeli ailesi Atanın huzuruna çıktı

ÖNCE ÇELENK TAKDİMİ

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümünde CHP Kocaeli İl Örgütü İzmit Kültür Tepesi’nde Ata’nın huzuruna çıkarak çelenk takdim etti. Sabah saatlerinde il genelinde ilçe örgütlerinin gerçekleştirdiği çelenk takdim programının ardından salgın tedbirleri çerçevesinde sınırlı katılım ile CHP Kocaeli İl Örgütü Ata’nın huzuruna çıktı.

CHP KOCAELİ ATANIN HUZURUNDA

CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Zeki Karakadılar ve CHP İlçe Örgütü Başkanları, partinin 97. kuruluş yıl dönümünde il başkanlığı çelengini takdim etti.

9 EYLÜL 1923’TE KURDUĞUMUZ…

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Başkan Yıldızlı Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize ithafen yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Temellerini 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nde attığınız 9 Eylül 1923’te kurduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız” dedi.

ÇOCUKLARIN YATAĞA AÇ GİRMEYECEĞİ BİR TÜRKİYE

Başkan Yıldızlı açıklamasına şu ifadelere yer verdi; “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. Kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.

SÖZ VERİYORUZ

İlke ve devrimleriniz ile 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, egemenlik kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica