Siyaset

CHP Kocaeli Gençleri: “Güneşimizi geri verin”

CHP Kocaeli Gençleri: “Güneşimizi geri verin” … Sabit yaz saati uygulamasını protesto etmek için Kocaeli’yi seçen Genel Başkan Killik’te eylemdeydi. Beş yıldır süregelen uygulamaya özellikle erken saatlerde uyanmak zorunda kalan vatandaşlar ve öğrenciler tepki gösteriyor. detaylar haberimizde…

CHP Kocaeli Gençleri: “Güneşimizi geri verin”

CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları, sabit saat uygulamasını protesto etti

İzmit Cumhuriyet Parkı’nda bugün 06.30 sularında bir araya gelen CHP’li gençler sabitleşen yaz saati uygulamasına son verilmesini istedi. Cumhuriyet Parkı’ndaki protestoya CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik’in yanı sıra CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı ve partili gençler katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşen eylemde Killik, “Çocuklarımızın güneşini çalmalarına izin vermeyeceğiz” dedi.
Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşen protesto eylemi için CHP’li gençler saat 06.30 itibari ile park alanında toplanmaya başladı. Eylemde Genel Başkan Killik’e CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, CHP Gençlik Kolları eski başkanı Emre Andız ve çok sayıda partili genç eşlik etti.

Genel Başkan Killik konuştu

Beş yıldır uygulanıyor

2016 yılında dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından enerji kaynak tasarrufu sağlamak amacıyla kalıcı yaz saati uygulamasına geçilmişti. Beş yıldır süregelen uygulamaya özellikle erken saatlerde uyanmak zorunda kalan vatandaşlar ve öğrenciler tepki gösteriyor.

2 hafta önce seçildi

Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik 2 hafta önce yapılan seçim ile koltuğa oturdu. CHP Konya Gençlik Kolları eski Başkanı da olan Killik’in genel başkanlık serüveninde uğradığı ilk illerden birisi Kocaeli oldu. Sabit yaz saati uygulamasını protesto etmek için Kocaeli’yi seçen Genel Başkan Killik’in kente ayrı bir önem verdiği öğrenildi.

“Uygulamanın mantıksal ve bilimsel yönü yok”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, “Damat Berat Albayrak tarafından Enerji Bakanı olduğu dönemde getirilen bu uygulamanın toplumun tüm kesimleri tarafından kabul edilmediği ortada. Büyük bir tepki ile karşılanıyor. Ne yazık ki insanlar karanlık bir ortamda işe gitmek zorunda kalıyor. Çocuklar; aileleri korku içindeyken okullarına gidiyor. Bu uygulamanın hiçbir mantık ve bilimsel yönü yok. AKP hükümeti tarafından bu uygulama dayatılıyor. Bunun ne amaçla yapıldığı kamuoyunun takdiridir.

“Kar amaçlı bir uygulama”

Sabit yaz saati uygulaması hiçbir toplumsal temel olmadan bazı enerji şirketleri için kar amaçlı bir uygulama. Elektrik Mühendisleri Odası, enerji tüketiminde yüzde 7’lik bir artış olduğunu belgeledi. Buna rağmen toplumdaki tepki göz ardı edilerek bu uygulama devam ediyor. Ne yazık ki AKP iktidarı eriyor. Ve eridiğinin farkında olmadan topluma zarar vermeye devam ediyor. Bu uygulamadan derhal vazgeçilsin. Çocuklar psikolojik olarak bu karanlık ortamdan etkileniyor. İnsanların karanlıkta işe, okula gitmesinin önüne geçilsin. Bizim geleceğimizi çaldılar. Çocuklarımızın geleceklerini ve güneşini çalmalarına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica