Siyaset

CHP Mart ayı başında Tüzük Kurultayına gidiyor

CHP Mart ayı başında Tüzük Kurultayına gidiyor CHP Genel Merkezi’nden ‘baskın’ kurultay!.. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisini 9-10 Mart’ta tüzük kurultayına çağırdı. CHP Mart ayı başında Tüzük Kurultayına gidiyor detaylar haberimizde…

CHP Mart ayı başında Tüzük Kurultayına gidiyor

CHP Genel Merkezi, sürpriz bir kararla, CHP tüzüğünün değiştirileceği kurultayın tarihini 9-10 Mart olarak açıkladı.

“Tüzük kurultayı yapılacak”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tüzük kurultayı yapılacağı” açıklamasının ardından parti içi muhalifler, bu kurultayın gündeminde etki yapabilmek için imza toplamaya hazırlanıyorlardı.

Muhalefetin önünü kesme hareketi…

Ancak Genel Merkez, aniden bir tüzük kurultayı kararı ve tarihi açıklayarak, muhaliflerin önünü kesip, gündemi de kendi belirleme yolunu seçti.

9-10 Mart tarihlerinde yapılacak…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla örgütlere gönderilen mesajda CHP’nin 9-10 Mart’ta, “Tüzük değişikliği ve kurultay yönetmeliği değişikliğini görüşmek üzere”, Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde kurultayın gerçekleştirileceği duyuruldu.

İşte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla duyurulan kurultay çağrı metni:

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde…

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin 19. Olağanüstü Kurultayı 09-10 Mart 2018 tarihleri arasında Cuma – Cumartesi günleri saat 10.00’da Tüzük değişikliği ve Kurultay Yönetmeliği değişikliğini görüşmek ve karara bağlamak için, Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde (Yenimahalle) aşağıdaki yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica