Siyaset

CHP olağanüstü Kurultayı için 628 delege noter tasdikli imza verdi

CHP olağanüstü Kurultayı için 628 delege noter tasdikli imza verdi CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay için 628 delegenin imza verdiğini açıkladı. Tüzün, “Pazartesi bu sayı 700’un üzerine çıkacağına inanıyorum” dedi. CHP olağanüstü Kurultayı için 628 delege noter tasdikli imza verdi detaylar haberimizde…

CHP olağanüstü Kurultayı için 628 delege noter tasdikli imza verdi

CHP Olağanüstü Kurultay Çağrı Heyeti Sözcüleri Yaşar Tüzün ve Gaye Usluer, Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

“İmza verme Pazartesi sona eriyor”

Tüzün, 30 Temmuz Pazartesi gününün imza toplama süresinin son günü olduğunu hatırlatarak, “Pazartesi günü imza verme süresi sona eriyor. Bu süre tamamlandıktan 7 gün sonra imzalar genel merkeze teslim edilecektir” dedi.

“Delegelerimiz esir değil, ASİLDİR”

129 milletvekili ve 59 il başkanının açıklamasını eleştiren Tüzün, “Delegelerimiz asildir esir değildir” dedi. Tüzün imza sayılarıyla ilgili ise şunları söyledi:

“Pazartesi 700 rakamı aşılacak”

“Notere giderek iradesini beyan eden, bu belgenin fotoğrafını çekip bize gönderen 69 delege arkadaşımız var. Asıllarını gönderecekler. Bunun yanı sıra bize ulaşan ıslak imzalı noter belgelerinin sayısını noterde tasdik ettik. Bunun sayısı 559’dur. 69 delegenin ıslak imzalı noter belgelerini gönderecek. Bu durumda toplam imza sayısı 628. Pazartesi bu sayı 700’un üzerine çıkacağına inanıyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica