Genel

CHP; ‘şehit astsubayımızın vasiyeti bizim maaşlarımızdan kesilsin’

CHP; ‘şehit astsubayımızın vasiyeti bizim maaşlarımızdan kesilsin’ CHP, şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın vasiyeti için TBMM Başkanlığına başvurdu. Başvuruda, şehit Özalkan’ın vasiyetinin TBMM tarafından sahiplenilmesi, bu konuda gerekli işlemlerin TBMM Başkanlığı tarafından yürütülmesi istendi. CHP’nin bu tutumu diğer partiler tarafından şaşkınlıkla karşılanırken destekleyen herhangi bir açıklama da gelmedi. CHP; ‘şehit astsubayımızın vasiyeti bizim maaşlarımızdan kesilsin’ detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

CHP; ‘şehit astsubayımızın vasiyeti bizim maaşlarımızdan kesilsin’

Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel imzasıyla TBMM Başkanlığına başvuru yaptılar

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel imzasıyla TBMM Başkanlığına yapılan başvuruda, şehit Özalkan’ın vasiyetine dikkat çekilerek şöyle denildi:

“Şehidimiz, Irak’ın Telafer kentindeki Türkmen çocuklar için anaokulu, kreş veya kültür merkezi yapılmasını vasiyet etmiştir”

“Şehidimiz, ailesine verilecek olan tazminatından Irak’ın Telafer kentindeki Türkmen çocuklar için anaokulu, kreş veya kültür merkezi yapılmasını vasiyet etmiştir. Bu vasiyetin kamuoyu tarafınca öğrenilmesinin ardından siyasilerden, gerçek ve tüzel kişilerden vasiyetin yerine getirilmesine yönelik çeşitli girişimlerde bulunulacağı ifade edilmiş ve sözler verilmiştir.”

“Tüm milletimizi temsil eden TBMM tarafından sahiplenilmesi en uygun olanıdır”

“Ancak şehidimizin vasiyetinin tam olarak yerine getirilebilmesi, anaokulu, kreş ve kültür merkezinin, şehit olması nedeniyle ailesine tahsis edilecek tazminattan karşılanmasıyla mümkün olacaktır. Ortak değerimiz olan şehidimizin vasiyeti ile şehidimizin bize ortak emaneti olan eşi ve çocuğunun siyasi grup ya da şahıs tarafından değil, tüm milletimizi temsil eden TBMM tarafından sahiplenilmesi en uygun olanıdır.”

“Eşdeğer tutarın, milletvekillerinin maaşlarından kesilerek şehidimizin ailesine iletilmesi için daha önce de benzer örneklerde öncülük eden TBMM Başkanlığı girişimlerde bulunmalıdır”

“Bu açıdan, şehidimizin ailesine verilecek tazminatın, vasiyetine uygun biçimde Telafer’de kreş, anaokulu ve kültür merkezi inşa edilmesi amacıyla TİKA’ya aktarılması sağlanmalıdır. Ancak eşdeğer tutarın, milletvekillerinin maaşlarından kesilerek şehidimizin ailesine iletilmesi için daha önce de benzer örneklerde öncülük eden TBMM Başkanlığı girişimlerde bulunmalıdır.”

“İşlemlerin TBMM Başkanlığı tarafından yürütülmesi”

“Bu konuda gerekli işlemlerin TBMM Başkanlığı tarafından yürütülmesi için gereğini arz ve teklif ederiz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica