Siyaset

CHP’li Erdoğdu KOTO’da Sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi

CHP’li Erdoğdu KOTO’da Sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu KOTO ziyaretinde ekonomik kriz ile birlikte sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunları dinledi. CHP’li Erdoğdu KOTO’da Sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi detaylar haberimizde…

CHP’li Erdoğdu KOTO’da Sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu siyasal ve ekonomik krize çözüme yönelik sürdürdükleri ilimizdeki programları kapsamında Kocaeli Ticaret Odasını (KOTO) ziyaret etti. Programda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, CHP il yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanvekili Selvi Beyhan, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski İl Başkanı Necat Çakır, KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer ve KOTO üyeleri hazır bulundu.

Sıkıntıları tespit ediyoruz…

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, “Kocaeli ekonominin itici güçlerinden biri. Kocaeli vergi ödemesi ile en yüksek ödemeye sahip olan illerden biri. Ağır sanayinin olduğu bir şehir ama bunun yanında küçük esnafımızın da sorunu çok. Bunun önüne geçmek için çeşitli önlemler almaya çalışıyoruz. Sıkıntıları çözmeye yönelik olarak sürekli sahadayız. Tüm iş kollarımız ile toplantı yaptık. Hangi iş kolunda daha fazla sıkıntı var, bunları tespit etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Küçük esnafa ihracat yönlendirmesi…

Krize yönelik olarak yürüttükleri çalışmaları anlatan Gezer, “Genel olarak alınması gereken önlemleri belirliyoruz. Tespitlerimize göre hizmet sektörlerinde iyiyiz ancak hizmet sektöründe gelir edilmiyor. Teknoloji alanında daha fazla gelir elde edildiğini tespit ettik. Bu konudaki çalışmaları sürdürüyoruz. İhracatçıya kaynak sağlamaya, ihracatı yaymaya, küçük esnafa öğretmeye çalışıyoruz. Hibe ve teşviklerle ilgili olarak odaların söz sahibi olması, sanayiciye ulaşması anında bilgilendirmesi gerekiyor” dedi.

CHP heyeti KOTO yönetimini ziyaret ettiler

Sektörlerde yaşanan kriz…

Sektörlerde tespit ettikleri sorunları sıralayan Gezer, “İnşaat sektöründeki kriz kentsel dönüşümün daha mantıklı bir şekilde yapılması gerekiyor. Küçük esnafımızı ise ihracata yönlendirerek üretimi de desteklemeliyiz. Tarım sektörünün de yeterli derecede desteklenmesi çok önemli” ifadelerini kullandı. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Ekonomi ile ilgili partimizin kanaat önderlerimizi ve bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Kurlardaki dalgalanmalardan ticaret ve sanayi odaları da çok fazla etkilendi. Sizleri dinleyerek sorunlarımıza hep birlikte çözüm getirmeye çalışacağız” dedi.

Sektör temsilcileri sorunlarını anlattı…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, toplantıda yer alan sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunları tek tek dinlemek istediklerini belirterek, “Bizlerin tespit ettiği sorunların yanı sıra sizlerin yaşadığı sorunları dinleyerek kalıcı çözümler üretmek istiyoruz. Finans sıkıntısı TL’nin değer kaybetmesinden mi yoksa insanların alıp-verme korkusu sebebi ile mi yaşanıyor, bu güven kaybının da temeline inmek istiyoruz” şeklindeki konuşmasının ardından sektör temsilcileri söz alarak ekonomik kriz ile yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica