İGF

CHP’li Salıcı: “İktidar lime lime dökülüyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bölge toplantısı kapsamında geldiği Bursa’da AK Parti iktidarına yüklendi. CHP’li Salıcı, iktidarın lime lime döküldüğünü belirterek, iktidarın son dönemini yaşadığını iddia etti.

BURSA (İGFA) – Son siyasi gelişmeleri değerlendirmek ve parti içi görüş alışverişinde bulunmak üzere düzenlenen CHP Bursa Bölge Toplantısı” Bursa Akademik Odalar Yerleşkesi (BAOB) salonunda gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı AK Parti iktidarının son dönemini yaşadığına işaret ederek, “İktidar lime lime dökülüyor. Kendi hikayesini tamamen kaybetmiş durumda. Yolsuzlukla, yoksullukla , yasaklarla mücadele edeceğiz diyen iktidar vardı. Bugün gelmiş olduğumuz noktada, onların teslim aldığında yaşanan durumun kat kat fazla yasaklarla karşı karşıyayız. Yolsuzluklardan bahsetmeye gerek yok. Her gün skandalları ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın başkanlığında ve CHP Bursa İl Başkanlığı’nın evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Yalova illerinden 7 Parti Meclisi Üyesi, 3 genel başkan yardımcısı, 7 milletvekili, 6 il başkanı, 25 belediye başkanı, ilçe başkanları, il disiplin kurulu başkanları ile Kadın ve Gençlik Kolları başkanları hazır bulundu.

“İKTİDARA GELDİKLERİNİN TAM TERSİNİ YAPIYORLAR”

AK Parti iktidarının 2002 seçimlerinde ilk iktidara geldiklerinin tam tersini yapar hale geldiğini, şu anda Türkiye’nin yönetilemediğini vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı şunları söyledi:

“Yoksulluk söz konusu olduğunda “Açları da siz doyurun” diyen bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Biz bundan gocunmayız. 31 Mart seçimlerinde vatandaşlarımızdan aldığı yetkiyle Türkiye’deki her 2 yurttaştan 1’ine CHP belediyelerimizden hizmet veriliyor. Üzerinden 2 sene geçmiş durumda olmamıza rağmen vatandaşlarımız pandemi şartlarını da göz önünde bulundurarak belediye başkanlarımızın ne kadar başarılı işler yaptıklarını ifade ediyorlar. CHP’li belediyeler gelirse sosyal yardım dağıtmaz, sizi siyasi kimliğine göre böler diyen iktidar artık bu lafları ağzına alamayacak durumda. Çünkü belediye başkanlarımızı kimseyi ayırmadan desteklerine devam ediyor. Eğer vatandaşlarımız belediye seçimlerinde bizlere verdikleri yetkiyi tüm Türkiye’yi yönetmeye de verirse ki biz buna inanıyoruz zaten. Tüm Türkiye’de açlık kalmayana kadar açlarımızı doyurmaya talibiz. Yoksulluk kalmayana kadar yoksullarımızla ilgilenmeye talibiz. Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine getirmeye biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak talibiz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica