Siyaset

CHP’li Şamba, Meclis Üyeliğine başvuru yaptı

CHP’li Şamba, Meclis Üyeliğine başvuru yaptı

CHP Başiskele Kadın Kolları Başkanı Elif Şamba, Belediye Meclis Üyeliği için Adaylık başvurusunu yaptı- akarhaber

Cumhuriyet Halk Partisi Başiskele İlçe Örgütünde görev yapmanın zorluğunu başarıya çevirebilmek için çileli yolları adım adım yürüyerek partisinin yerel iktidarını görebilmek için meclis üyeliğine talip olduğu başvuru dosyasını CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman’a teslim etti.

Başiskele’de CHP’nin meclis üyesi olmak isteyen Şamba; “Siyasete 2016 yılında CHP Başiskele İlçe Örgütünde başladım. 2017 yılında partimin Başiskele Kadın Kolları Başkanlığına seçildim. O tarihten bu yana bu görevi sürdürmekteyim.

Başiskele gibi zorlu bir bölgede görev yapmak zor olmakla birlikte özveri de gerektiriyordu. Ben ve arkadaşlarım büyük özveri ve gayretlerle bu çileli yolda başarılı ve güzel işlere imza attık. Artık bu görevi arkadaşlarıma bırakıp, bir başka mücadele alanı olan meclis üyeliğinde sürdürmek istiyorum. Bu güne kadar partimizin gerek genel iktidarı için ve gerekse de yerel iktidarı için çalışmalarımızı bir bütünlük içinde, hiç kimseyi ötelemeden, kırmadan, sevgiyle kucaklayarak çalışmaları başarıyla yerine getirdik. Eğer ilçe örgütümün yöneticileri de uygun görürlerse Kadın Kolları Başkanı olarak bugüne kadar nasıl özverili ve başarılı görevleri ekip arkadaşlarımla ekip anlayışıyla yerine getirdiysem, meclis üyeliği görevini de aynı anlayışla yerine getireceğimi en iyi onlar bilmektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partide, bizler kadın olarak böylesine insanın kendisinden özveride bulunduğu işlerin karşılığının hakedildiğinin takdir edilmesini bekliyoruz.

Yedi yıllık görev süremde bana desteklerini esirgemeyen başta ilçe başkanım Anıl Acurman’a, ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve benimle birlikte kar, yağmur, çamur, sıcak demeden gece gündüz demeden özverili çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

Benim gibi adaylık başvurusu yapan kadın arkadaşlarımın ön sıralarda yer almalarını, seçilmelerini ve başarılı işlere imza atmalarını istiyorum, başarılar diliyorum” diyerek seçim sürecinin içine dahil olduğunu beyan etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica