Siyaset

CHP’ye küfür eden öğretmene soruşturma açlıldı

CHP’ye küfür eden öğretmene soruşturma açlıldı. Bursa’da M.E. adlı öğretmen sosyal paylaşım hesabından başka bir kullanıcı ile girdiği tartışmada CHP’ye küfür ve hakaretler yağdırdı. CHP skandala tepki gösterirken İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Sosyal medya üzerinden, CHP’ye küfür eden öğretmene soruşturma açlıldı.

CHP’ye küfür eden öğretmene soruşturma açlıldı

Bursa’da Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen M.E.’nin, sosyal paylaşım hesabından bir kullanıcı ile girdiği tartışmada CHP ile ilgili küfür ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldı.

Görevi Tesisat ve İklimlendirme Teknolojisi öğretmenliği

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, okulda Tesisat ve İklimlendirme Teknolojisi öğretmeni olarak görev yapan M.E.’nin paylaşımı ve sosyal medyadaki tartışmanın fotoğraflarını basına dağıttı.
Bu paylaşımlarda CHP’ye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ve küfürler edildiğini belirten Sarıbal, bu öğretmenin derhal görevden alınması çağrısında bulundu.

“BU ÖĞRETMEN CEZALANDIRILMALIDIR”

Sarıbal, şunları söyledi: “CHP’ye, değerlerimize kadınlarımıza hakaret, küfürler eden bu öğretmen cezalandırılmalıdır. Çünkü bu olanlar öğretmenlik mesleğine, onuruna, örnekliğine yakışmaz, derhal cezalandırılması gerekir. Son zamanlarda Atatürk, laiklik, cumhuriyete hakaretlerden sonra CHP ve Genel Başkanımıza ve hatta partimize gönül veren insanlara yapılanlar, söylenenler kabul edilemez. Etik ve ahlaki olan vicdani olan derhal görevden el çektirmektir.”
Bu zihniyetteki birinin bu davranışlarıyla eğitime, topluma, öğrencilere, halka verebileceği hiçbir şey olmadığını kaydeden Sarıbal, Vali ve milli eğitim müdürü ve yargıyı göreve çağırdı.

CHP’Lİ KAYIŞOĞLU DA VALİ İLE GÖRÜŞTÜ

Paylaşımlar üzerine CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da Bursa Valisi İzzettin Küçük ile görüştü. Kayışoğlu, yaptığı bu görüşmeyi de sosyal medya hesaplarından paylaştı. Kayışoğlu, şunları yazdı:
Demirtaşpaşa MTA Lisesi’nde kendisini öğretmen zanneden ahlaksızın paylaşımlarını, görüşü ne olursa olsun insan olan kimsenin kabul edemeyeceğini biliyoruz. Bursa Valisi İzzettin Küçük’e durumu ilettim. Biraz önce İl Milli Eğitim Müdürü arayıp acil kodlu soruşturma başlattıklarını bildirdi. Bu ahlaksız görevden alınana kadar takipçisiyim. Başta Vali olmak üzere ilgililere teşekkür ederim.”

Sonucundan bir şey çıkmayacağı kanısı olsa da soruşturma açılması da bir adımdır. Toplumun beklentisi, bir kişiye hakaret edildiğinde ceza verilebiliyorsa, bir kuruma hakaret edildiğinde de cezası olması yönündedir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica