Siyaset

CKD: “Hiç bir güç Aziz Türk Milletine soykırımcı iftirası atamaz”

CKD: “Hiç bir güç Aziz Türk Milletine soykırımcı iftirası atamaz” … Oygür, “Yahudi soykırımın yaşanması sonrasında onaylanan bu sözleşmeye göre, soykırımdan bahsetmenin şartı, bu konuda yetkili bir ulusal veya uluslararası mahkemenin karar vermiş olmasıdır” dedi. detaylar haberimizde…

CKD: “Hiç bir güç Aziz Türk Milletine soykırımcı iftirası atamaz”

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Oygür, ABD Başkanı Biden’e seslendi:

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) ve Ulusal Eğitim Derneği’nin ABD Büyükelçiliği önünde yaptıkları ortak basın açıklamasında CKD Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür, “Amerikalardan Aziz Milletimizi soykırımcı ilan eden Bay Joe Biden’a Türk Kadınları olarak sesleniyoruz. 1915 Ermeni tehcirinde yaşanan olayları ‘soykırım’ olarak nitelemeniz, tarihinde soykırım bilmemiş milletimize yapılan en büyük hakaret olması dışında, kirli siyasete alet edilmiş, hukuken ‘yok’ hükmünde bir çıkıştır!”

1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesini hatırlatan Oygür, “Sözleşmeden biliyoruz ki ‘soykırım’ ifadesi, öyle aklına gelenin ağzına alacağı bir suçlama olamaz. Yahudi soykırımın yaşanması sonrasında onaylanan bu sözleşmeye göre, soykırımdan bahsetmenin şartı, bu konuda yetkili bir ulusal veya uluslararası mahkemenin karar vermiş olmasıdır. Nitekim Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi; ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ dediği için İsviçre yasalarına göre suçlu bulunan Doğu Perinçek’in başvurusu üzerine bu eylemini ifade özgürlüğü olarak değerlendirmiş ve aynı zamanda, BM sözleşmesine dayanarak, soykırımın bir hukuki suç tanımı olduğunu, oysa 1915 olaylarının soykırım olduğuna dair bir mahkeme kararı olmadığını belirtmiştir. Gayet açıktır; yetkili bir mahkemenin ‘soykırım’ suçunun işlendiğine dair kararı yoksa soykırım da yoktur!” dedi.

CKD Genel Başkanı Oygür, “Biden Bey, Türklerin tarihinde soykırım yoktur. Türk kadını, tarihimiz boyunca birliğimiz ve dirliğimiz için savaşın içinde olmuş ama can’a en büyük değeri vermiş, bu soyluluğu nesilden nesle geçirmiştir” diyerek seslenişini sürdürdü ve sözlerini şöyle tamamladı: “Türk Milleti askerini ‘peygamber ocağında’ ‘kâmil insan’ olarak yetiştirir. Gittiği ve yönettiği yerlerde hiçbir milletin malına, canına, namusuna el sürmemiştir. UNESCO tarafından 2021 Yılının Ahi Evran, Hacıbektaş Veli ve Yunus Emre Yılı ilan edilmesi Türk Milletinin hümanizm konusundaki köklü kültürünün göstergesidir.

Bay Joe Biden, böyle bir milleti soykırımla yan yana anmaya cüret ettiniz. İçimizdeki işbirlikçileriniz de milletimizi sözde Ermeni soykırımıyla yüzleşmeye davet ediyor. Olmayan şeyle nasıl yüzleşeceğiz?

Ama siz şu gerçekle yüzleşmeye başlasanız iyi olur: Dünya milletleri Amerikan hegemonyasıyla temsil olan bugünkü düzeni mahkûm etmiştir ve insanlığa yaraşır yeni bir düzenin taşlarını döşemektedir. Bölücü terör örgütü PKK’yı bitirmemiz, Karabağ Savaşı zaferimiz, yeni dünya düzenine doğru bölgede döşenen son taşlarımızdır. Hukuku yok saymanız, tarihi çarpıtmanız, hainleri beslemeniz nafiledir. Bu gerçeği değiştirecek gücünüz yoktur!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica