Genel

Cumhur ittifakında MHP adayından ortağına çok sert ifadeler

Cumhur ittifakında MHP adayından ortağına çok sert ifadeler MHP’nin Ordu’da 1. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Cemal Enginyurt dikkat çeken çok sert ifadeler kullandı. Cumhur ittifakında MHP adayından ortağına çok sert ifadeler detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Cumhur ittifakında MHP adayından ortağına çok sert ifadeler

Cemal Enginyurt sözlerini sakınmadan AKP’ye yüklendi

MHP’li Enginyurt, AKP’li vekillere sert sözlerle yüklendi ve “Bu vekiller, Recep Tayyip Erdoğan olmasa, köyüne muhtar olamaz” ifadelerini kullandı.

“AKP’ye oy verenler vekilin kim olduğuna bakmadan Erdoğan’a oy veriyor”

MHP’nin dün Ordu Fatsa’da düzenlediği iftar programında konuşan Enginyurt, AKP’li vekillere sert sözlerle yüklendi. AKP’li vekiller için, “Bu vekiller, Recep Tayyip Erdoğan olmasa, köyüne muhtar olamaz” diye belirten Enginyurt, AKP’lilerin, vekilin kim olduğuna bakmadan Erdoğan’a oy verdiğini ifade etti.

“Kendi cumhurbaşkanına sahip çıkamayanlar…”

Enginyurt, AKP‘li vekiller için, “Kendi cumhurbaşkanına sahip çıkamayanlar, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bizi de gönderin’ diyor” diye belirtti.

Cemal Enginyurt’un gündem olan ifadeleri:

“Bu vekiller, Recep Tayyip Erdoğan olmasa, köyüne muhtar olamaz, muhtar”

“Ne yaptınız, vekilin kim olduğuna bakmadan gittiniz Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiniz. Bu vekiller, Recep Tayyip Erdoğan olmasa, köyüne muhtar olamaz, muhtar. Siz Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiğiniz için bunlar seçildi. Şimdi tutuştular. Yav diyorlar, ‘oyları aman ayırmayın…’ Niye? ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın Mecliste güçlü olması lazım…”

“Recep Tayyip Erdoğan muhtemelen beni dinleyince der ki, şunların 6’sı geleceğine, bir Cemal Enginyurt gelse yeter der”

“Oğlum 300 vekil bizde. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkamadınız, şimdi nasıl sahip çıkacaksınız? Kendi cumhurbaşkanına sahip çıkamayanlar, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bizi de gönderin” diyor. Recep Tayyip Erdoğan muhtemelen beni dinleyince der ki, şunların 6’sı geleceğine, bir Cemal Enginyurt gelse yeter der. Yani 75 yaşındaki Şener amca mı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacak, yolda yürüyemiyor ya?”

“Töreye karşı geldi” diyerek Somuncuoğlu’nun korumalarını yumruklamıştı

Enginyurt, 2000 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’ye rağmen aday olan MHP’li Mehmet Somuncuoğlu’nun arabasının önünü keserek, “töreye karşı geldi” diyerek korumalarını yumruklamış, vekillikten sonra da cezaevine girmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica