Siyaset

Cumhurbaşkanına Türklük üzerinden ağır yanıt

Cumhurbaşkanına Türklük üzerinden ağır yanıt Meral Akşener’den ağır yanıt: Sn CB keşke tarih bilseydi, yazık!.. Cumhurbaşkanına Türklük üzerinden ağır yanıt detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanına Türklük üzerinden ağır yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür” sözlerine bir yanıt da Meral Akşener’den geldi. Akşener, Erdoğan’ın sözleri için “Yazık” karşılığını verdi. Erdoğan’ın sözlerine bir tepki de Koray Aydın’dan geldi. Aydın yaptığı paylaşımda, “Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı.

AKP genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 40. muhtarlar toplantısında “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür. Kürt’üm demek hakkındır, Kürtçülük yapmak bölücülüktür” demişti.

Ümit Özdağ’ın ardından Meral Akşener’den de bir yanıt geldi

Akşener sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sayın, Cumhurbaşkanı keşke yüz sayfa Türk tarihi ve dünya tarihi bilseydi, Gaspıralı ve Atatürk’ü anlasaydı Türkçülüğün manasını idrak ederdi. Yazık” ifadelerini kullandı.

Koray Aydın da yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkçülükle ilgili sözlerine bir tepki de Koray Aydın’dan geldi. Aydın yaptığı paylaşımda, “Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı.

İşte Aydın’ın paylaşımları:

Sayın Cumhurbaşkanının “Türkçülük” hakkında söylediği sözler, Türkçülük fikri hakkındaki derin bilgisizliğini bizlere göstermiştir. Gerçi kendisi geçmişte de benzer ifadeleri kullanmış hatta “Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını” da söylemişti. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e göre Türkçülük, Türk milliyetçiliğinin bir diğer adıdır. Türk’ün ruhuna ve faydasına uygun hareket etmektir. Yusuf Akçuralar, Ziya Gökalpler, Nihal Atsızlar, Erol Güngörler Türkçüdür, Türk milliyetçisidir. Bunların hangisi bölücülük yapmıştır? Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak ise ayrı bir akıl tutulmasıdır. Kürtçülük Barzani’dir, Apo’dur, bölücülüktür. Sayın Cumhurbaşkanına tavsiyemiz Ziya Gökalp’in “Türkçülüğün Esasları” kitabından başlayarak biraz okuma yapmasıdır. Gerçi kendisi “ben kitap okumuyorum, kitap özeti okuyorum” demiş bir kişi olarak pek de umut verici değildir.”

Sadakati Türk Milletine olmayanlar…

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sözlerine Ümit Özdağ da sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabından Atatürk portresi önünde çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Özdağ, “Türkçülük Türk milletine kayıtsız şartsız sevgi ve sadakattir. Sadakati Türk milletine olmayanlar Türkçülüğü bölücülük zanneder” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica