Genel

Cumhuriyete bağlılık kriteri olarak halen ecdat düşmanlığını esas alıyor

Cumhuriyete bağlılık kriteri olarak halen ecdat düşmanlığını esas alıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Birileri ısrarla bu ülkenin tarihini 1923’ten başlatmaya çalışıyor” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan; “Yine bunların nazarında, Osmanlı padişahları da lüks, şatafat, israf ve sefahat içinde yaşayan müsrif, basiretsiz şahsiyetlerdir” diye isyankar seslendi. Cumhuriyete bağlılık kriteri olarak halen ecdat düşmanlığını esas alıyor detaylar haberimizde…

Cumhuriyete bağlılık kriteri olarak halen ecdat düşmanlığını esas alıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yıldız Sarayı’nda düzenlenen “Vefatının 100’üncü Yılında Sultan Abdulhamid’i Anlamak” programına katıldı.

“Birileri ısrarla bu ülkenin tarihini 1923’ten başlatmaya çalışıyor”

Burada bir konuşma yapan Erdoğan “Birileri ısrarla bu ülkenin tarihini 1923’ten başlatmaya çalışıyor. Birileri inatla bizi, köklerimizden, kadim değerlerimizden koparmaya gayret ediyor. İçinde ana muhalefet partisinin başındaki zatın da olduğu bir çevre, cumhuriyete bağlılık kriteri olarak halen ecdat düşmanlığını esas alıyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

“Türkiye Cumhuriyeti, köksüz, tarihsiz, nevzuhur bir devlettir”

“Birileri ısrarla bu ülkenin tarihini 1923’ten başlatmaya çalışıyor. Birileri inatla bizi, köklerimizden, kadim değerlerimizden koparmaya gayret ediyor. İçinde ana muhalefet partisinin başındaki zatın da olduğu bir çevre, cumhuriyete bağlılık kriteri olarak halen ecdat düşmanlığını esas alıyor. Bunlara göre Türkiye Cumhuriyeti, köksüz, tarihsiz, nevzuhur bir devlettir. Sadece coğrafyamızdaki varlığımız açısından baksak dahi ne Selçukluların ne de 6 asır boyunca cihana nizam vermiş Osmanlı’nın cumhuriyete tevarüs ettiği bir şey olmadığını öne sürüyorlar. Yine bunların nazarında, Osmanlı padişahları da lüks, şatafat, israf ve sefahat içinde yaşayan müsrif, basiretsiz şahsiyetlerdir. İşte bu şekilde ülkemiz yıllarca kimi Batılı ve Batılı zihniyetli kişilerin tamamen yanlış, yalan ve hatta husumet ürünü anlatımlarını kendi tarihimiz olarak gören bir zihniyetin pençesinde kıvranmıştır.”

“Bu ara Kudüs’ü yaşadık”

“İşte Kudüs… Bu ara Kudüs’ü yaşadık. Olay bu kadar açık ve net ortada…. Şu anda biz Afrin’de bunun için varız. Öyle sırada bu iş rastgele bir olay değil. Milletimizin gönlünde böylesine müstesna bir makama sahip olan Sultan II. Abdülhamid’e artık yeminli düşmanlarının kalıplarından bakmaktan herkesin vazgeçmesi gerekir. 33 yıllık hükümranlığı boyunca ayağına bastıklarının iftira ve yalanları üzerinden ona bühtan edenlerin devri artık kapanmıştır. Tarihi hakikatleri kabul etmek yerine onu kendi ideolojisine göre yeniden yazma teşebbüsleri artık başarısızlığa uğramıştır. Sultan II. Abdülhamid’e ve mirasına tarafsız, önyargısız ve ahlaklı bir şekilde yaklaşabilenler için ortada gerçekten göz kamaştırıcı bir hazine vardır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica