Bilim-Teknoloji

Cüzdan ve Anahtarlarınızın yerine akıllı yüzük olacak

Cüzdan ve anahtarlarınızın yerine akıllı yüzük olacak. Bugüne kadar farklı teknoloji markalarının çeşitli giyilebilir teknoloji ürünlerine şahit olduk. Bu ürünlerin bir yenisi de Melanie ve Steve Shapiro isimli bir çiftin kurduğu Token adlı şirketten geldi. Geliştirdikleri Token Ring adlı yüzük ile anahtarlarınızı, kredi kartı ve ulaşım kartlarınızı taşımanıza gerek kalmıyor. Cüzdan ve anahtarlarınızın yerine akıllı yüzük olacak.

Cüzdan ve Anahtarlarınızın yerine akıllı yüzük olacak

Sade ve şık tasarıma sahip yüzüğün paslanmaz çelik, siyah rodyum ve 14 ayar altın olarak 3 farklı modeli bulunuyor. Parmak izi okuma özelliği sayesinde sadece yüzüğün sahibi kullanabiliyor ve kullanıcı yüzüğü çıkardığında ise yüzük kendini kilitliyor. Başka birisi yüzüğü takdığında üstündeki küçük dijital ekranda kırmızı ışık yanmaya başlıyor. Token Ring, 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Bu sayede, yüzük duşta veya havuzda sorunsuz çalışıyor. Cüzdan ve Anahtarlarınızın yerine akıllı yüzük olacak ve kullanım rahatlığı da cabası.

Aralık ayında kullanıcılarla buluşacak

Token Ring’in en iyi özelliklerinden biri de laptopunuzun bile kilidini açabiliyor olması. Şifrenizi Token Ring’e kaydettikten sonra tek yapmanız gereken yüzük ile iki kere masaya vurmak. Bugüne kadar karşımıza çıkan akıllı yüzüklerin aksine hayatımızı oldukça kolaylaştırmayı vadeden Token Ring, önümüzdeki Aralık ayında kullanıcıları ile buluşacak. Kısacası yaşamımız içinde gerekli olan her alanda bize gerekli yaşam kolaylığı sunacak olan teknolojik bir alet.

Toplu taşıma araçlarında kullanabilinecek

Şirketin ilk ürünü olan yüzük, kablosuz şarj özelliğine sahip ve tek şarj ile 2 hafta pil ömrü vadediyor. Üzerinde bulunan Bluetooth ve NFC teknolojileri sayesinde Visa ve Mastercard kredi kartlarını ekleyerek alışveriş yapabiliyorsunuz. Apple Pay mantığına sahip Token Ring’i, toplu taşıma kartları yerine de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, habere göre, yaklaşık 100 dolara satın alabileceğiniz ek bir aparat sayesinde evinizin ve arabanızın kapısını anahtarsız açabiliyorsunuz. Hatta, markanın Microsoft’la işbirliği sayesinde iki tıkla bilgisayarınızı da açabiliyorsunuz. Ürünün satış fiyatı şu anda 249 dolar ve ön siparişe açık. Ürünün kullanıcılara ulaşmasının ise aralık ayını bulabileceği öngörülüyor. Cüzdan ve Anahtarlarınızın yerine akıllı yüzük olacak

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica