İGF

Danimarka’dan Sakarya’ya “Bisiklet Kenti” ödülü

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Danimarka Odense’de UCI tarafından yapılan törende “Bisiklet Kenti” ödülü aldı.

SAKARYA(İGFA)- Bisiklet yatırımları ile bilinen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından verilen ödülünü alırken, “Türkiye’yi böyle prestijli bir törende temsil etmekten, Türkiye’de ilk olmaktan ve ülkemiz adına bu ödülü almaktan gurur duyduk. Umarız, bu alanda yaptığımız hizmetlerle markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleriz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bisiklet sporunun dünyada geldiği nokta ve günlük hayatta bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için atılacak adımların konuşulduğu toplantıda, Sakarya’da start alan BMX Supercross DünyaKupası’ndan kesitler paylaşıldı.

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Başkanı David Lappartient, “Sakarya bisiklet konusunda özellikle son 10 yılda kendisini ciddi anlamda geliştirmiştir. Bu alanda araştırmayı, öğrenmeyi ve uygulamayı en iyi şekilde tamamlamıştır. Bir sürü bisiklet tesisi inşa etti, programları hayata geçirdi. Bisiklet geçişleri, trafik park, bisiklet yolları hayata geçirdi. Çocuklar için bisiklet programları uyguladı. Sakarya’yı bu konuda tebrik ediyorum. Etkinliklerin ve yatırımların devam etmesini umuyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica