Genel

Davutoğlu FETÖ okullarına sahip çıkmamı istedi

Davutoğlu FETÖ okullarına sahip çıkmamı istedi Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı döneminde Erbil’e başkonsolos olarak atanan Aydın Selcen, Davutoğlu’nun kendisine FETÖ okullarına sahip çıkmasını istediğini yazdı. Davutoğlu FETÖ okullarına sahip çıkmamı istedi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Davutoğlu FETÖ okullarına sahip çıkmamı istedi

Gazete Duvar’ın yazarı Aydın Selcen köşesinde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. İktidar ile FETÖ arasında geçmişteki ilişkiyi irdeleyen Aydın Selcen, 2010 yılında ilk başkonsolos olarak Kuzey Irak’ın Erbil kentine atanmıştı. Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı döneminde Erbil’e başkonsolos olarak atanan Aydın Selcen, Davutoğlu’nun kendisine FETÖ okullarına sahip çıkmasını istediğini yazdı.

“Bakanımdan aldığım daimi talimat ‘Türk okullarına sahip çıkmaktı”

Aydın Selcen’in konuyla ilgili yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Barış Süreci’ni dinamitleyen, Güneydoğu’da Kürtlerin siyasi temsilcilerini ellerine plastik kelepçe takıp sıraya dizen Gülencilerdi. Kazınıp atılan Gülencilerden doğan boşluğu polis teşkilatımızdaki bu defa Menzilcilerle dolduruyormuş devletimiz. Hani “benim oğlum bina okur, döner döner baştan okur” diye bir söz vardır, durum bana çağrıştırdı.

Aynı Gülenciler, devletin yapmadığı işi yapıp Irak Kürdistanı’na 1994’te gitmişti. Orada okullar, hastaneler kurdular. Benim gibi “alnı secde görmemiş” bir orta düzeyli bürokratın 2010 Mart ayında Türkiye’nin ilk başkonsolosu olarak atandığı Erbil’e giderken bakanından aldığı daimi talimat ‘Türk okullarına sahip çıkmak’tı.”

Aydın Selcen 2010-13 tarihleri arasında Erbil Başkonsolosluğu görevinde bulundu. Merkeze döndüğü gün memuriyetten istifa etti. Ahmet Davutoğlu 1 Mayıs 2009 ve 29 Ağustos 2014 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı yapmıştı.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica