Siyaset

Davutoğlu önerisine Bahçeli çok sert çıktı

Davutoğlu önerisine Bahçeli çok sert çıktı AKP’ li Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kerkük hakkında 10 maddelik müzakere önerisinde bulunması MHP lideri Bahçeli’yi kızdırdı. Davutoğlu önerisine Bahçeli çok sert çıktı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Davutoğlu önerisine Bahçeli çok sert çıktı

“25 Eylül referandum sonuçları müzakerelere fırsat tanımak üzere dondurulmalıdır”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu gerilimin yükseldiği Kerkük için 10 maddelik çözüm önerisinde bulunarak “Kerkük’ün statüsü de dâhil olmak üzere 25 Eylül referandumunun ortaya çıkardığı bütün sonuçlar müzakerelere fırsat tanımak üzere dondurulmalıdır.” demişti.

Bahçeli yanıt verdi

“Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken…”

MHP lideri Devlet Bahçeli, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun müzakere tavsiyesini sert sözlerle eleştirdi. “Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan’ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir.” diyen Devlet Bahçeli “Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun.” dedi.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı;

“Eski başbakan Türkmenleri Kerkük’te yok sayıyor”

“Eski Başbakan kendini hatırlatma gereği duymuştur. Bu şahıs asırlardır Kerkük’ün etnik renkliliği barındırdığını söylemiştir. Kerkük’ün Türk yurdu olduğunu inkar etmiştir. Stratejik derinlik ile Türkiye’yi boğmak üzere iken görevden el çektirilen bu zihniyet mesajlar sunmuştur. Eski başbakan Davutoğlu, Türkmenleri Kerkük’te yok sayıyor.

“…ağız birliği içindeyken eski Başbakan’ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir”

Eski Başbakan çıkıp müzakere tavsiyesinde bulunarak referandumun dondurulmasını öneriyor. Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan’ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir.

“Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın, sen hangi yüzle konuşuyorsun “

Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun. Kerkük’ün acıları büyürken hala zalimlerin sözcülüğüne cüret edenlerin varlığı kabul edilemez.

“Ne var ki eski Başbakan müzakere için çıkıp tavsiye veriyor”

Türkiye Irak’ın toprak bütünlüğüne tartışmasız önem veriyor. Ne var ki eski Başbakan müzakere için çıkıp tavsiye veriyor. Bir Başbakanın durumdan vazife çıkararak devletin politikalarına karşı konuşması garabettir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica