Siyaset

Demir: “Ak Parti utanç karnesine hafızalardan silinmeyecek bir not daha düştü”

Demir: “Ak Parti utanç karnesine hafızalardan silinmeyecek bir not daha düştü” … Demir, “Biz biliyor ve inanıyoruz ki; saatlerce kuyrukta ekmeği 1 liraya almak için bekleyen bu halk hakkını arayacak, yapılanların hesabını er ya da geç ama elbet bir gün soracaktır” dedi. detaylar haberimizde…

Demir: “Ak Parti utanç karnesine hafızalardan silinmeyecek bir not daha düştü”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Ak Partili Belediyelerle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında yaşanan ‘ekmek kavgası’nı değerlendirdi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Demir, “Türkiye, sosyal ve ekonomik buhranın neticesi psikolojik patlamanın eşiğine gelmişken, Ak Parti utanç karnesine hafızalardan silinmeyecek bir not daha düştü!” dedi.

İBB’nin ucuz ekmeğe ulaşımı kolaylaştırmak için sayısını arttırmak istediği Halk Ekmek Büfelerinin Ak Partili Belediyelerce engellenmesine sert tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir, “İktidara gelirken ‘Yoksulun yanında, yoksulluğun karşısındayız’ diyen, geldikleri noktada ise zalime dönüşen, kaybettiği belediyeler üzerinden siyasi hırs güden ve halka giden hizmeti engellemeye çalışan bu iktidara soruyoruz: Vatandaş, Ak Partili Belediye Başkanlarını, evine 1 liraya götüreceği ekmeğe taş koysun diye mi seçti?” diye konuştu.

Demir, açıklamasında şunları kaydetti: “Her kavramın içini boşaltan, tüm değerleri siyasi ikbal uğruna harcayan iktidar ve ortağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Halk Ekmek büfelerine 142 nokta daha ekleme talebine aylarca direnmiş, çareyi ekmeğe uzanmakta bulmuşlardı. 2020 yılında tüm engellere rağmen alınan ‘Halk Ekmek büfelerinin arttırılması’ kararı, bir kez daha Ak Parti engeli ile karşılaştı.

Türkiye, sosyal ve ekonomik buhranın neticesi psikolojik patlamanın eşiğine gelmişken, Ak Parti utanç karnesine hafızalardan silinmeyecek bir not daha düştü!

İBB’nin ucuz ekmeğe ulaşımı kolaylaştırmak için hizmete açtığı Halk Ekmek büfesine Ak Partili Belediyenin kamyonet ve zabıtalar ile engel olmak istemesi hangi vicdanın, hangi zihniyetin, nasıl bir hırsın ürünüdür?

İktidara gelirken ‘Yoksulun yanında, yoksulluğun karşısındayız’ diyen, geldikleri noktada ise zalime dönüşen, kaybettiği belediyeler üzerinden siyasi hırs güden ve halka giden hizmeti engellemeye çalışan bu iktidara soruyoruz: Vatandaş, Ak Partili Belediye Başkanlarını, evine 1 liraya götüreceği ekmeğe taş koysun diye mi seçti?

İşsizlik, enflasyon, faiz ve kur çift hanelere çıkarken, vatandaşın geçim derdine dayanacak gücü kalmamışken, gelir eşitsizliği her geçen gün belirginleşir, zengin daha zengin fakir daha fakirleşirken, ekmek üzerinden siyasi hesap yapan bu çürümüşlük yok olmaya mahkumdur.

Biz biliyor ve inanıyoruz ki; saatlerce kuyrukta ekmeği 1 liraya almak için bekleyen bu halk hakkını arayacak, yapılanların hesabını er ya da geç ama elbet bir gün soracaktır!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica