Ekonomi

Demirören Doğan Medya Grubunu satın aldı ortağı henüz belli değil

Demirören Doğan Medya Grubunu satın aldı ortağı henüz belli değil Doğan medya gurubu bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Tük kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören grubu, bu satın almada başka bir sermaye grubu ile işbirliği yapacak. Demirören Doğan Medya Grubunu satın aldı ortağı henüz belli değil detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Demirören Doğan Medya Grubunu satın aldı ortağı henüz belli değil

Doğan Medya Grubu, Demirören’e satıldı

Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştı.

“Başka bir sermaye grubu ile işbirliği yapacak”

T24’de yer alan habere göre bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Tük kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören grubu, bu satın almada başka bir sermaye grubu ile işbirliği yapacak.

“Anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar”

Sözcü’de yer alan haberde ise ismi açıklanmayan Hürriyet yetkililerinin akşam saatlerinde satışın KAP’a bildirileceğini söylediği belirtildi. İddiaya göre anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar… Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşların tamamı şöyle: Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica