Genel

Denizlerden devraldığımız bayrağı taşımaya devam ediyoruz

Denizlerden devraldığımız bayrağı taşımaya devam ediyoruz… Açıklamada; “Eşit ve özgür bir dünya kuracağız, birlikte yaşayacağız, birlikte üreteceğiz! Denizler 47 yıl önce tam da bu nedenle idam edildiler, ancak mutlaka biz kazanacağız” denildi. detaylar haberimizde…

Denizlerden devraldığımız bayrağı taşımaya devam ediyoruz

Kocaeli Emek Gençliği, yayınladığı açıklama ile 47 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı andı.

6 Mayıs 1972’de idam edilen gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ülkenin bir çok yerinde anılıyor. Kocaeli Emek Gençliği ise yaptığı yazılı açıklama ile “Eşit ve özgür bir dünya kuracağız, birlikte yaşayacağız, birlikte üreteceğiz! Denizler 47 yıl önce tam da bu nedenle idam edildiler, ancak mutlaka biz kazanacağız” denildi.

Kocaeli Emek Gençliği İl Sekreteri Cemre Kavala imzalı açıklama şöyle: “Bugün 6 Mayıs, bundan tam 47 yıl önce, Deniz, Yusuf ve Hüseyin idam edildi. 47 yıl oldu, onların mücadelesi, halka bağlılıkları ve cesaretleri bir gün bile unutulmadı, unutulmayacak! Onları asanlar, idam ipini boyunlarına geçirenler Denizleri asmak çözüm olur sanıyorlardı ancak beklentileri yerle bir oldu! Denizler 47 yıldır yüzlerce binlerce gencin adında, mücadelesinde, kararlılığında, cesaretinde yaşıyor, yaşamaya da devam edecek.

Her geçen yıl Denizleri ve mücadelelerini hatırlamak, emperyalizme karşı açıktan ve örgütlü bir savaşımın içerisinde yer almak isteyen gençlerin sayısı çoğalıyor. Çünkü 47 yıl öncesinde olduğu gibi bugün de Denizleri idam eden düzenin temsilcileri iktidardalar. Uluslararası sermaye güçleri ve onların yerli işbirlikçileri dünyanın her tarafını yağmalıyor, kapitalizmi, barbarlığı en ücra köşelere kadar götürüyor! Onların yerli işbirlikçileri Türkiye’den Venezuela ve Latin Amerika’ya, Suriye ve Ortadoğu’dan Afrika’ya ırkçı, gerici, mezhepçi savaş politikalarından vazgeçmiyor, dünya halklarının barış ve özgürlük özlemlerine yağma, savaş ve sömürüden başka cevap vermiyorlar! Onlar iktidardan defolup gidene kadar, halkların, işçileri-emekçilerin özgür ve eşit dünya özlemleri gerçekleşene kadar Denizler tam bağımsız ve demokratik Türkiye mücadelesinin, sınıfsız bir toplum kavgasının en önünde koşmaya devam edecek!

“Katil ABD ortadoğu’dan defol!”

Emperyalistlerin yerli iş birlikçisi tek adam yönetimi ve arkasındaki sermaye güçleri, her geçen gün ülkemizi Ortadoğu bataklığına sokmaya devam ediyor, emperyalist savaş politikalarının parçası oluyorlar. Bir yandan ‘Amerikan emperyalizminin karşısındayız’ derken, bir yandan Rusya’yla S-400 füze anlaşmaları yapıyorlar. Bir yandan Venezuela’ya destek açıklamaları yapıyor öte yandan Türkiye’nin NATO üyeliği ve emperyalist devletlerle olan göbek bağı devam ediyor… Ülkemizi, geleceğimizi, emperyalizmin askeri birliklerine, ticaret örgütlerine teslim etmeyeceğiz! NATO’su da, İncirlik Üssü de, yerli işbirlikçileri de defolup gidecek, biz kalacağız! Bir kez daha Denizlerden devraldığımız mücadele bayrağı ile buradan hep birlikte haykırıyoruz; Emperyalistler işbirlikçiler 6. Filoyu unutmayın!

Tek adam yönetimi ve arkasındaki sermayedarlar kendi gemilerini kurtarmanın peşinde, ekonomik programlarıyla Türkiye gençliğini ucuz iş gücü sömürüsüne ve karanlık bir geleceğe mahkûm etmek istiyor! Bu krizi yaratanlar da krizin tüm yükünü bizlere, emekçi halka yükleyenler de bir avuç sermaye sınıfı ve onları temsilcisi tek adam rejimidir. Kapitalist emperyalist sistemin dünyanın her yerinde ezilen halkları, emekçilere, işçi sınıfına ve gençliğe yaşattığı cehennemi görmek, alternatifini yaratmak için Denizleri anlamak zorundayız. İşte Denizler tam da bu sorunların, emperyalist kuşatmanın, dünyanın bir avuç kan emici arasında paylaşılmasının, Türkiye’yi yönetenlerin bu kan emicilerle kurduğu ekonomik ve askeri ilişkilerin karşısındaydı. Türkiye’nin bağımsız bir ülke, emperyalist kuşatmanın karşısında yer alan, işçilerin-emekçilerin yönettiği bir ülke olması için savaşıyorlardı.

“Yaşasın devrim ve sosyalizm!”

Onlar şunu gösterdiler; örgütlü mücadele her şeydir, ancak örgütlü bir mücadeleyle emperyalist kuşatmaya, ideolojik-politik saldırılara karşılık verilebilir! Deniz’i Deniz yapan örgütlü yaşamı, örgütlü mücadelesinin halka bağlılığı, mücadelenin en sert dönemlerinde örgütüyle izlediği mücadele taktikleriydi. Bugün Emek Gençliği, Denizlerden devraldığı bayrağı taşımaya devam ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanında ülkenin gidişatından rahatsız olan, gelecek kaygısı ile boğuşan, bu düzenin değişmesi gerektiğini düşünen kardeşler! Örgütlenmek, birleşmek, mücadele etmek zorundayız! Çünkü biliyoruz ki düşmanımız, sermaye sınıfı örgütlü hareket ediyor. Bizim örgütlülüğümüzden ise korkuyorlar, bir araya gelmemiz, üretmememiz, tartışmamamız için bütün olanaklarını seferber ediyorlar. Çünkü biliyorlar, örgütlenirsek, özlemlerimize, taleplerimize sahip çıkarsak onların sonu olacak! 200 yıldır inşa ettikleri barbarlık düzeni, sömürü ilişkileri tuz buz olacak! Eşit ve özgür bir dünya kuracağız, birlikte yaşayacağız, birlikte üreteceğiz! İşte bu korkuyu biz iyi tanıyoruz, Denizler 47 yıl önce tam da bu nedenle idam edildiler, ancak korktukları başlarına gelecek, mutlaka biz kazanacağız!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica