Genel

Didim’de zamlar protesto edildi

Didim Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri zamları, hayat pahalılığını ve emeklilere verilen maaşları protesto eylemi yaparak hükümeti eleştirdi.

Son zamanlarda gelen zamlarla ilgili Didim Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yapan Didim Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, “Bugün burada hayat pahalılığını, geçim zorluğunu, emeklilerin, emekçilerin, aslında toplumun her kesiminin sefaletini, yoksulluğunu haykırmak için alanlardayız. Didim Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri olarak artık taşınamaz, yaşanamaz hale gelen yoksulluğa ve çöküşe tahammül gücümüz kalmamıştır. Böylesine bir devalüasyon, yağmur gibi zamlar hiç bir dönemde yaşanmamıştır.

Biz, Didim halkı olarak buradan yetkilere sesleniyoruz. Yarın oy için kapısına dayanacağınız halk burada. Siz neredesiniz! Halkın yüzüne bakacak haliniz kalmadı. Bizler sizi uyarıyoruz. Yönetemiyorsunuz, gidin! Didim Emek ve Demokrasi Platformu olarak haklarımızın ve hayatımızın, çocuklarımızın geleceğinin takipçisi ve savunucusu olacağız. Biz kazanacağız! Halk kazanacak, aydınlık günler” gelecek ifadeleri kullanıldı. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica