Genel

‘Dinleyen değil anlatan olun’

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Elçin Tün Okulları’nın kariyer günlerinde öğrencilerle bir araya geldi. Yerel yönetim, belediye başkanı ile meclis üyelerinin görev ve yetkileri, belediyenin çalışma sistemi hakkında öğrencilere bilgi veren Başkan Halil Arda, öğrencilere hayata dair öğütler verdi.

İZMİR (İGFA)- Elçin Tün Okulları’nın konferans salonunda düzenlenen, öğreci ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ” Önümüzde zor bir hayat var, bu zorlukları aşmak sizin elinizde. Hayattan beklentilerinizi iyi belirlemeli, hedefler koymalısınız. Başarılı olmak için heybenizin dolu olması, bilgi ve birikim saihibi olmanız gerekiyor. Geleceğinize siz yön vereceksiniz. Dinleyen değil anlatan olun.

Bunun içinde meraklı, araştırmacı olmalı ve bol bol okumalısınız. Edebiyatı mutlaka yakından takip edin. Hayatın zorluklarında başarılı olmanız için bilgi, birikimli ve donanımlı olmasınız. Her bilgi hayatta karşınıza çıkacak, size yol gösterecek. Unutmayın ki tek bir hayatınız var. Asla umutsuz olmayın “ifadelerini kullandı.      

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica