Genel

Dışişleri Bakanlığı sitesinde ‘israil başkenti Kudüs’ skandalı

Dışişleri Bakanlığı sitesinde ‘israil başkenti Kudüs’ skandalı ABD’nin Kudüs kararının ardından bölgede tansiyon yükselirken en sert tepki Türkiye’den geldi. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı‘nın resmi internet sitesinde Şubat 2015’te İsrail’in başkentinin “Kudüs” olarak yazıldığı ortaya çıktı. Dışişleri Bakanlığı sitesinde ‘israil başkenti Kudüs’ skandalı detaylar haberimizde…

Dışişleri Bakanlığı sitesinde ‘israil başkenti Kudüs’ skandalı

ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının ardından gözler yeniden Filistin’e çevrildi.

ABD’ye en sert tepki Türkiye’den geldi. Türkiye en üst perdeden ABD’nin kararına tepki gösterdi, “Kudüs kararını tanımıyoruz” dedi.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde Şubat 2015’te İsrail’in başkentinin “Kudüs” olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Şubat 2015: İsrail’in Başkenti Kudüs

Şubat 2015 İsrail başkenti Kudüs

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde Şubat 2015’te “Ülke Künyesi” başlıklı bölümde İsrail’in başkentinin “Kudüs” olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Mart 2015: Silindi

Mart 2015 İsrail başkenti Kudüs değil yeri boş

Aynı bölümde ise Mart 2015’te ise “Kudüs” ibaresinin kaldırıldığı görülüyor.

CHP’li Aksünger paylaştı

Söz konusu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, “Kim başkent dedi, kim demedi, TRT’de çıktı mı tartışadurun, Dışişleri Bakanlığı “ülke künyesi”nde Mart 2015’e kadar İsrail’in başkenti Kudüs diye, bir dipnotla cümle aleme duyurmuş!” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica