İGF

Diyanet-Sen Siirt’ten ‘Boğaziçi’ tepkisi

Diyanet-Sen Siirt Şube Başkanı Hamit Evin Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini ‘provakasyon ve ihanet’ olarak yorumladı.

SİİRT (İGFA) – Diyanet-Sen Siirt Şube Başkanı Hamit Evin, İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekanı ve kıblemiz olan Kabe’ye yapılan hadsiz ve fütursuz saldırıyı şiddetle kınadığını kaydetti.

Müslümanların kutsal değerlerine yapılan saldırının dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatör eylem olduğunu ifade eden Evin, “Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak `kaos` peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapıyorlar. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir” ifadelerine yer verdi. Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı olmadığını belirten Evin “Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Bu ihanetler karşısında susmayan Diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır“ diye konuştu.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Evin “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica