Genel

Doğa katliamı ihalesini yine ihaleye çıkaranlar iptal etti

Doğa katliamı ihalesini yine ihaleye çıkaranlar iptal etti Kiracı Bolu Belediyesi tarafından Gölcük Tabiat Parkı’nı 22 yıllığına özel bir şirkete satmak için çıkarılan ihale Encümen kararıyla iptal edildi. Doğa katliamı ihalesini yine ihaleye çıkaranlar iptal etti detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Doğa katliamı ihalesini yine ihaleye çıkaranlar iptal etti

Bolu’nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’na, 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi ile ilgili ihale iptal edildi. İhale, çete lideri olmaktan hüküm giyen Muhammet Tokcan’ın kardeşi Kurtuluş Tokcan’a verilmişti.

İhalede “19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi” yer alıyordu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Bolu Belediyesi’ne 2012 yılında 29 yıllığına kiralanan Gölcük Tabiat Parkı için 19 Aralıkta ihale yapılmıştı. İhale kapsamında 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi yer alıyordu. 12 firmanın katıldığı ihaleyi Avrasya Feribotunu arkadaşlarıyla birlikte kaçıran Muhammet Tokcan’ın kardeşi Düzceli iş adamı Kurtuluş Tokcan aylık 116 bin TL teklif vererek kazanmıştı. Söz konusu ihale tepki çekmişti.

Bolu Belediye Meclisi Salonu’nda düzenlenen toplantıda ihalenin iptal edilmesine karar verildi

İhale ile ilgili kesin kararın verilmesi için Bolu Belediyesi Encümeni tarafından Cuma günü toplantı yapıldı. Karara varılamayan toplantı bugüne ertelenmişti. Bolu Belediye Meclisi Salonu’nda düzenlenen toplantıda ihalenin iptal edilmesine karar verildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının detayları resmi açıklama ile paylaşılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica