Genel

Doğu Marmara’nın tam donanımlı Kongre Merkezi olacak

Doğu Marmara’nın tam donanımlı Kongre Merkezi olacak Kongre Merkezinde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Merkez tamamlandığında ulusal ve uluslararası toplantıların vazgeçilmez mekânı olacak. Doğu Marmara’nın tam donanımlı Kongre Merkezi olacak detaylar haberimizde…

Doğu Marmara’nın tam donanımlı Kongre Merkezi olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekaparkta inşa edilen tam donanımlı kongre merkezinin çalışmalarını sürdürüyor. Eski metal fabrikası Mannesman alanında kurulan kongre merkezi, fabrika yapısında gerçekleştirilen yeniliklerle modern bir hale getiriliyor. Kocaeli Büyükşehir tarafından yapımına başlanan kongre merkezi inşaatı tamamlandığında, içindeki pek çok salonla toplantıların vazgeçilmez mekanı olacak kongre merkezi, özel etkinlikler için de kullanılabilecek. Kongre merkezi tamamlandığında Sekaparkın 1. ve 2. etabını birleştirerek bir bütün haline getirecek.

3 blokta hummalı çalışma…

Doğu Marmaranın Kongre Merkezi olacak proje çalışmaları devam eden yapının A,B ve C olarak adlandırılan üç bloğunda uygulamalar sürüyor. Yapının ısıtma ve soğutma hatlarının yapımı tamamlanmak üzere, ayrıca kongre merkezinin elektrik kabloları da yerleştiriliyor. Kongre merkezindeki çalışmaların yüzde 50’si biterken saha betonlarının dökülmesine başlandı. Üç bloğunda ahşap ve akustik panel kapmalarını bitirmek isteyen ekipler, hummalı şekilde çalışıyor.

Doğu Marmara’nın Kongre Merkezi olacak

Kültürel etkinliklerin çekim merkezi olacak…

Tarihe ışık tutacak, kültürel ve sanatsal projelerin hayat bulacağı Kongre Merkezi, Doğu Marmaranın en önemli kongre merkezi olacak. Tüm donanımıyla Kocaeli’nin ihtiyaçlarına karşılık verecek olan Kongre Merkezi, kültürel etkinliklerde çekim merkezi olacak. Kentimize enerji katacak olan kültür merkezi projesiyle vatandaşlar, daha iyi ortamlarda sanatsal çalışmalarla birlikte büyük düşünce akımlarını buradan takip edebilecek.

36 dönüm üzerine inşa ediliyor…

36 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kongre Merkezi üç bloktan oluşuyor. A ve B bloğun taban alanı 7 bin 500 metrekare, toplam inşaat alanı ise 11 bin 700 metrekare olacak. Büyük kongre salonu bu iki blokta yer alacak. C bloğun ise taban alanı 2 bin 700 metrekare toplam inşaat alanı da 4 bin metrekare olacak.

Bin 300 kişilik ana salon…

Projede bin 300 kişilik ana kongre salonu, fuaye ve sergi salonları olacak. Merkezde 4 adet 120 kişilik çok amaçlı salon, 4 adet 40 kişilik salon, 60 kişilik senato salonu ve idari ofisler, 2 adet 460 kişilik nikah salonu, farklı ölçeklerde toplantı odaları atölyeler ve yeme içme birimleri bulunacak.

Kolay ulaşım…

Mannesman fabrikasının Kongre Merkezine dönüştürülmesiyle Sekapark bir bütün haline geliyor. Proje tamamlandığında kongre merkezine tramvay, yaya ve taşıtla ulaşım sağlanabilecek. Peyzaj düzenlemeleri proje de açık otopark da bulunacak. Kongre Merkezi, Sekapark’ta zengin bir alan ortaya çıkaracak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica