Siyaset

DP Kocaeli İl Başkanı Nazlıgül’den komedyen benzetmesi

DP Kocaeli İl Başkanı Nazlıgül’den komedyen benzetmesi

DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Hazine Ve Maliye Bakanı Nebati’yi komedyene benzetti – akarhaber

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, düzenlediği basın toplantısında, “Bizim bir komedyen bakanımız var. Soyadı Nebati. Onun bir açıklaması var. Öncelikle onu esefle kınamak istiyorum. Bakan Nebati açıklamasında ‘Asgari ücretliye de memura da emekliye de ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir’ diyor. Resmen komedi” dedi.

“BU PARAYLA GEÇİNME İMKANI YOK”

Nazlıgül açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türk milleti asildir. Türk milleti asilce yaşamak istiyor. Asilce yaşayacak kadar gelir istiyor. Batılı ülkelerde asgari ücret gündemin ana maddesi olmuyor. Maalesef Türkiye’de asgari ücret komisyonu bir araya gelmeden 3 ay önce haberleri başlıyor. Asgari ücret bugün 8 bin 500. Asgari ücret alan bir vatandaş kesinlikle bundan memnun değil. Simidin 6 lira olduğu bir yerde 8 bin 500 lira ile geçinme imkanı yok. Onun için iki ucu pis bir değnek mi diyelim bilmiyorum. Bakan Nebati beyi kınıyor ve milletten özür dilemesini bekliyorum.”

“MUTLAKA ÖNLEM ALINMALI”

Şehir içi trafik keşmekeşine de değinen Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Kocaeli trafiği içinden çıkılmaz bir hale geldi. En azından emniyetin küçük dokunuşlar yapmasını bekliyorum” dedi. Mahallelerdeki başıboş köpeklerle ilgili görüşlerini açıklayan Nazlıgül, “Kentin üst kesimlerindeki mahallelerde, örneğin Gültepe, Bağçeşme gibi üst kesimlerde; okuldan çocuklarını alıp evlerine götüren veliler başıboş köpeklerden çok mağdur. Aşılanmamış köpekler var, çocuklara saldırıyor. Bunun için kesinlikle önlem alınması gerekli. Bununla ilgili hangi birim sorumluysa mutlaka önlem alınmasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica