Bilim-Teknoloji

e-devlet üzerinden YurtKur burs ve Kredi sonuçları açıklandı

e-devlet üzerinden YurtKur burs KYK burs sonuçları, 13 Kasım’da açıklanırken KYK burs kredi başvuru sonuçları sorgulama sayfası 23 gün sonra aktif oldu, kurumdan taahhütname onayı uyarısı geldi! e-devlet üzerinden YurtKur burs detaylar haberimizde…

e-devlet üzerinden YurtKur burs …

KYK burs-kredi başvurularının ne zaman açıklanacağı merak konusu olurken, kurumdan resmi açıklama geldi, sonuçların açıklandığını duyurdu!

Kredi ve Yurtlar Kurumunun sitesinde başvuru sırasında kurum şu açıklamayı yaptı: Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle burs/kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak. Başvurular 16 kurum tarafından incelenme işlemleri bittikten sonra YurtKur‘un resmi web sitesinde açıklanacak.

KYK burs sonuçları açıklandı!

KYK burs 23 gün sonra YurtKur sorgulama sayfasında açıklandı. Kurumun sorgulama sayfası veya e-devlet sayfasına gideren başvuru sonuçları gözüküyor.

2018-2019 KYK burs ücretleri ne kadar?

2018-2019 tarihlerinde KYK burs ücretleri; Lisans bölümlerinden okuyan öğrenciler 500 Türk Lirası, Yüksek Lisansta 1.000 Türk Lirası, Doktorada 1.500 Türk Lirası burs-kredi imkanlarından yararlanılacak.

e-devlet taahhütname onayı sayfası

KYK burs hakkına sahip olan üniversite öğrencileri, burs imkanından yararlanabilmesi için e-devlet sayfasında taahhütname onayı yapması gerekiyor. Taahhütname onayı yapılmadığı taktirde öğrenci burs imkanından yararlanamıyor.

YurtKur sonuç sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız

Öğrenci bursu kazandığı taktirde…

Üniversite öğrencisi burs imkanından yararlanmaya devam edebilmesi için dikkat etmesi gerekenler nelerdir. Kurumun açıklaması: Kurumumuzdan burs/öğrenim kredisi alan öğrencilerin başarı durumları YÖK Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden sorgulanmaktadır. Hazırlık sınıfı öğrencileri hazırlık sınıfını geçerek bir üst sınıfa başlamaları, diğer sınıflarda ise 4’lük sistem üzerinden diploma notu 2 ve üzeri, 100’lük sistem üzerinden diploma notu 53,33 ve üzeri olan öğrenciler başarılı olarak değerlendirilmesi hususu Kurum Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmıştır. Diploma notu bu puanların altında kalan veya hazırlık sınıfını geçemeyen öğrencilerin bursu öğrenim kredisine dönüştürülmektedir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica