İGF

Ege Üniversitesi akademisyeni Harvard Üniversitesi yayınında

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gül Gürtekin Demir’in yazarları arasında yer aldığı Harvard Üniversitesi yayını olan “Anayurttaki Sıradan Lydialılar Sardis’teki Kayalık Paktolus ve Bronzlar Evi Lydia Sektörleri” adlı kitap raflardaki yerini aldı.

EGE AJANS( İZMİR)- Prof. Dr. Gül Gürtekin Demir, kitabı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a hediye etti. Prof. Dr. Gül Gürtekin Demir ve Cornell Üniversitesinden Prof. Dr. Andrew Ramage ile Ithaca College öğretim üyesi Prof. Dr. Nancy H. Ramage’in yazarları olduğu kitap, Lydia halkının yaşamlarına dair bulguları detaylı bir şekilde ortaya koyuyor. 

Lydia halkının yaşamlarına dair önemli bulgularıo ortaya koyan Harvard Üniversitesi yayını olan bu prestijli çalışma için Rektör Budak, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ayönü, Prof. Dr. Gürtekin Demir ve bölüm akademisyenlerini makamında ağırladı.  Kitap hakkında bilgi veren Prof. Dr. Gül Gürtekin Demir, “Kitapta küçük konutlarda yaşayanlar, işçiler, çiftçiler, zanaatkarlar ve kadın halk konu edilmektedir. Bu halkın evleri, dükkanları ve işlikleriyle ilgili bilgiler sunulmuştur” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica