Genel

Eğer AKP den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz

Eğer AKP den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz Afrin harekatına ÖSO’nun da dahil edilmesini eleştiren Yılmaz, personeliyle kendisini bilinenin aksine IŞİD’in elinden MİT’in kurtarmadığını söyledi ve kendisini korumakla görevli olan özel harekatçının IŞİD’lilerin arkasında namaza durduğunu açıkladı. Eğer AKP den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz detaylar haberimizde…

Eğer AKP den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) da dahil edilmesini eleştirdiği ve “ÖSO’nun kaynağı El Kaide” dediği için hükümetin hedefi haline gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, hakkındaki iddialara ve yanıt verdi.

Halk TV’de Fatih Ertürk’ün konuğu…

Halk TV‘de Fatih Ertürk’ün konuğu olan Yılmaz, Musul Başkonsolosluğu’na IŞİD baskını sırasında görevli olan Özel Harekat Polisi Abdülsettar Yaşar’ın yaptığı açıklamalara da tepki gösterdi.

“Ben artık bu işin arkasında başka bir şey arıyorum”

Yılmaz, programda şunları söyledi:

“Eğer AKP’den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz, bu kadar alçalmayın. Sizin neyden korktuğunuzu biliyorum. Ama bunlar işe yaramaz. 101 günlük esaret sırasında bazı konsolosluk çalışanları IŞİD’in arkasında namaza durdu. Ben artık bu işin arkasında başka bir şey arıyorum, bu iş başka bir yere gidiyor.

“Düşünce olarak IŞİD’e yakın olan bir tip”

O kişi (Abdülsettar Yaşar) Arapça bilen, Musul Başkonsolosluğu basılmadan hemen önce gelen bir isim. Benim şüphelerimin olduğu bir tip, düşünce olarak IŞİD’e yakın olan bir tip. Bakın Musul baskınında bir anda ‘Arapça biliyorum’ diyerek ortaya çıkıyor. IŞİD’in belgelerini bana imzalatmak istiyor, ben reddediyorum. Döndükten sonra bunların IŞİD ile ideolojik yakınlığı olduğunu söyledim. ‘Bunlarla ilgili bir işlem yapın’ dedim. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, ne görevden alması bunları terfi ettirdiler. IŞİD’le bu kadar içli dışlı, nedir bu samimiyet? Bu utanmaz herifler şimdi iftira atıyor. Bunu konuşturan kimse, bununla işbirliği yapıyor. Bunların hemen yargılanması lazım.

“Benim ‘çatışın’ dememe rağmen Bakanlıktan ‘hayır kesinlikle çatışmayın talimatı’ geldi”

İçişleri Bakanlığı’ndan talimat verdiler, benim ‘çatışın’ dememe rağmen ‘hayır kesinlikle çatışmayın talimatı’ geldi. Alayına başkaldırıyorum. Madem siz devletin itibarını düşünmüyorsunuz, ben hiç düşünmüyorum. Ya beni öldüreceksiniz ya da ben sizin yakanıza yapışacağım.

“Türkiye’ye teslim edilişimizi MİT gerçekleştirmedi”

Konsolosluk çalışanlarıyla birlikte Türkiye’ye teslim edilişimizi MİT gerçekleştirmedi. O siyasilerden bir çıksın bakalım! Bir söylesinler bakalım, bizi kim getirdi? Hadi çıksın birisi konuşsun bakalım. Bizi Türkiye’ye kim getirdi. Bir tanesi çıksın benim karşıma bütün kamuoyu önünde açıklayacağım. Meydan okuyorum benimle yüz yüze bir çıksın açıklasın! Nasıl olmuş, ne olmuş, FETÖ’cüler nerede duruyormuş? Bir bir açıklayacağım…”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica