Siyaset

Ekonomiyi siyasetçinin eline verirseniz dolar 4.68 lira olur

Ekonomiyi siyasetçinin eline verirseniz dolar 4.68 lira olur Antalya konuşmasında hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Akşener, “Ekonomiyi siyasetçinin eline verirseniz dolar 4.68 lira olur” dedi. Ekonomiyi siyasetçinin eline verirseniz dolar 4.68 lira olur detaylar haberimizde…

Ekonomiyi siyasetçinin eline verirseniz dolar 4.68 lira olur

Yusuf Halaçoğlu olayına değindi…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya mitinginde Yusuf Halaçoğlu’nun adaylık için İzmir veya Ankara’yı talep ettiğini söyledi. “Koskoca abimi, genel başkan yardımcılarımızın altına onu koysak olmazdı” diyen Akşener, “‘Beni affedin’ dedi. Bende o karar saygı duydum” şeklinde konuştu.

Antalya Konyaaltı meydanındaydı…

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, milletvekili adaylarının açıklanması sonrasında ilk mitingini, Antalya Konyaaltı Kent Meydanı’nda düzenledi

Konuşmasında, parti kurucularından Yusuf Halaçoğlu ile ilgili bir pankartı gören Akşener, Halaçoğlu’nun aday gösterilmemesi hakkında açıklama yaptı.

“Ben de o karara saygı duydum”

Akşener, “Sayın Halaçoğlu benim öğretmenimdir, hocamdır, ağabeyimdir. Kayseri birinci sırayı istemedi. İzmir ya da Ankara’yı istedi. Genel başkan yardımcılarımız vardı. Genel başkan yardımcılarımızın altına onu koysak olmazdı. Koskoca ağabeyimi. Dolayısıyla ‘Beni affedin’ dedi. Ben de o karara saygı duydum” diye konuştu.

“ABD çiftçisi mazotunu 1,5 liraya alırsa elbette ürünü ucuza mal eder”

“Türkiye’de çiftçi tarlasına küstü” diyen Akşener, “Mısır ithalatı yapılıyor bu ülkede. Kardeşim ABD çiftçisini neden zengin ediyorsun? Niçin şeker fabrikalarını satıyorsun? Çünkü bizim çiftçimiz pahalıya mal ediyor. ABD çiftçisi mazotunu 1,5 liraya alırsa elbette ürünü ucuza mal eder. Benim çiftçim 5 liradan mazot alırsa elbette pahalı ürün olur. Doların uçup gitmesi mazota zam demek… Ekonomiyi düzeltmenin yolu güvendir. Ekonomiyi siyasetçinin eline verirseniz dolar 4.68 lira olur” dedi.

“Antalya turizmini açlığa mahkum ettiniz”

Hükümetin dış politikasını eleştiren Akşener, “Dış politikada içeride oy alabilmek için ülkelere ‘ey’ dediniz. Antalya turizmini açlığa mahkum ettiniz. Birilerinin cebine para koydunuz o da başarısız oldu. Antalya ve şehirlerimizi tek tek tanıtıp turizmin başkenti haline getireceğiz. Gündelik seçim için ülkelere ‘eytt’ deyip arkadan yalvarmayacağız. İlişkilerimizi ciddi, şeffaf ve saygın bir şekilde geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Baştan aşağıya ne kadar kötü yönetildiğini anlatıyor”

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı manifestoyu da eleştirdi. Akşener, şunları söyledi:

“Arkadaş diyor ki uçacağız, açacağız, kaçacağız”

“Hayretler içinde kaldım. 16 yıldır ülkeyi ben yönetiyormuşum gibi hissettim. Baştan aşağıya ne kadar kötü yönetildiğini anlatıyor. Açıklamasında 24 Haziran’da her şey düzelecek; o zaman niçin bugün düzeltmiyorsun? Düzeltemezsiniz. Doların uçup gitme nedeni Erdoğan’ın şahsından dünyada Türkiye’nin itibar kaybetmesidir. Biz ciddiyeti ve şeffaflığı, saygınlığı dış politikanın merkezine oturtacağız. Arkadaş diyor ki uçacağız, açacağız, kaçacağız. Manifestoda tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. Bu defteri kapatmanın zamanı geldi ve geçti. 24 Haziran akşamı bu defteri kapatacağız. Arkadaşı torun sevmek üzere evine göndereceğiz.”

“2 trilyon dolarlık vergi topladın”

Cumhurbaşkanı Erdoğan için “yorgun şoför” benzetmesi yapan Akşener, “Yorgun bir şoförün sürdüğü otobüse binemezseniz. Türkiye bu halde… Ehliyeti olmayan bir şoförün otobüsüne binerseniz Allah göstermesin bu otobüs uçuruma gider. Elbette bizim büyük projelerimiz var. 2 trilyon dolarlık vergi topladın. 459 milyar dolar borç aldın. Bu paralar nereye gitti, yandaş müteahhitlere gitti, sonrasını Allah bilir” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica