İGF

Ekrem İmamoğlu: “En kötü yer bile harika bir yer olabiliyormuş”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yenilenen Mecidiyeköy Meydanı’na giderek ‘İstanbul Kitapçısı’nı ziyaret etti.

İSTANBUL(İGFA)- Meydanların toplumlar üzerindeki öneminden bahseden İstanbul Büyükeşhir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mecidiyeköy meydanın son halini İstanbul Kitapçısı’ndaki sergiyi ziyaret etti. 

Sosyal medya üzerinden video paylaşımı yapan Başkan İmamoğlu, “Düşünsenize; buradan gelip geçen insanlar, hepimiz, hepiniz burada 8 bin metrekare, insanların kullanımına sunulamayan bir yer olduğunu hayal edebilirler miydi? Şu an bulunduğumuz alanda, tam 8 bin metrekarelik bir alanı, İstanbul’un göbeğinde, Mecidiyeköy’de, belki de kişi başına yeşil alanın en az düştüğü, binaların arasında gibi düşündüğümüz yerde bir alanı, İstanbulluların hizmetine sunmuş olduk.Mutlu şehir kavramı tam olarak da şu an burada yaşanan. Mecidiyeköy Meydanı o karışık halinden çıktı. İnsanlar burada 24 saat boyunca vakit geçirebilecek”  diyerek kitapçı’da açılan sergiyi gezen İmamoğlu, Mecidiyeköy Meydanı gece ayrı güzel, dedi. 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica