Siyaset

Emekçiler ve Halklar için Yerel Yönetim Modeli öneriyoruz

Emekçiler ve Halklar için Yerel Yönetim Modeli öneriyoruz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız başkan adayı Reyhan Başaran, Körfez‘de kıraathanelere ve dernek lokallerine ziyaretlerde bulundu. detaylar haberimizde…

Emekçiler ve Halklar için Yerel Yönetim Modeli öneriyoruz

Körfez‘de kıraathaneleri dolaşan Reyhan Başaran, “Seçeneksiz değiliz diyerek çıktık yola, desteğinizi bekliyorum” dedi. Sivas Kapıkaya Dernek Lokali‘ni de ziyaret eden Başaran, “Bugüne kadar yapılan belediyecilik hizmetlerinde sadece oyumuzu istediler oy verdik, ne denetimimiz oldu, ne karar aldık, ne de söz sahibi olabildik. Bunu tersine çevireceğiz” dedi.

“Genç, yaşlı, kadın, erkek…”

Önceki gün Kocaeli‘nin Körfez ilçesinde bir takım ziyaretlerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız başkan adayı Reyhan Başaran, Büyükşehire neden talip olduklarını vatandaşlara anlattı. Kentin iyi yönetilmediğini söyleyen Başaran, “Biz; işçiler, emekçiler ve halklar için yerel yönetim modeli öneriyoruz. Halkın genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle karar mekanizmasına katıldığı ve söz sahibi olduğu bir yerel yönetim modeli tasarlıyoruz” diye konuştu.

“Seçeneksiz bırakmamak için aday olduk”

Bir başka kıraathane ziyaretinde konuşan Başaran, “İşçi ve emekçi ordusu bir avuç sermayedar tarafından yönetiliyor. Bizler seçeneksiz değiliz, bu kent bizim diyoruz ve gelin hep birlikte yönetelim, buna izin vermeyelim” dedi. İyi tepkiler alan ve hatta kahvede bulunun vatandaşlar tarafından alkışlanan Başaran, birlikte çay içip sohbet de etti. Başaran bir başka ziyaretinde ise “Bu kenti gelin hep birlikte yönetelim diyoruz. Kentin işçileri, emekçileri ve halkıyla birlikte bu kenti yöneteceğiz. Sermaye partilerini hepimiz biliyoruz, onların anlayışları ortada. Sizleri seçeneksiz bırakmamak için aday olduk, desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica