Genel

Emekliler Yunanistan da kemer sıkma politikasına karşı yürüdü

Emekliler Yunanistan da kemer sıkma politikasına karşı yürüdü Mücadeleci İşçiler Cephesine (PAME) bağlı sendikaların çağrısıyla başkentte Kocias Meydanında toplanan yaklaşık 2 bin 500 emekli, Maliye ve Çalışma bakanlıklarının binalarına yürüdü. Emekliler Yunanistan da kemer sıkma politikasına karşı yürüdü detaylar haberimizde…

Emekliler Yunanistan da kemer sıkma politikasına karşı yürüdü

Yunanistan’ın çeşitli yerlerinden başkent Atina’ya gelen yüzlerce emekli, hükümetin kemer sıkma politikasına karşı gösteri düzenledi.

Mücadeleci İşçiler Cephesine (PAME) bağlı sendikaların çağrısıyla başkentte Kocias Meydanı’nda toplanan yaklaşık 2 bin 500 emekli, Maliye ve Çalışma bakanlıklarının binalarına yürüdü.

Kurtarma paketi programı kapsamında 2019’da yürürlüğe girmesi beklenen yeni kesintileri ve vergi muafiyeti alt sınırının düşürülmesini protesto eden göstericiler, “Maaşlarımızdan elimizi çekin” yazılı pankartlar taşıdı.

Yaklaşık 2 saat süren protesto gösterisi, olaysız sona erdi

Yunanistan’da emekliler, 8 yılı aşkın süredir devam eden ekonomik kriz ve kurtarma paketleri döneminde; “kemer sıkma” önlemleri ile maaşlarının ortalama yüzde 40’ını kaybetti. Yeni kesintilere karşı emekliler sık sık gösteri düzenliyor.

Yunanistan’da geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre, hane halkının yaklaşık yarısı için emeklilik maaşları ana geçim kaynağı olarak gösterilmişti. Kaynak: eurasiadiary.com

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica