İGF

Emniyet Müdürü Kıraç: “Parktaki her çocuk uyuşturucu kullanmıyor “

Ercan ARSLAN (Batman Haber)-  Batman’da yapılan 18. halk toplantısında halkla bir araya gelen parti ve kurum yöneticileri, gelen soruları yanıtladı. 

Mahalle sakinleriyle buluşan Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, parkta uyuşturucu kullanımı iddialarına cevap verdi. Kıraç, Bütün parklarda bir algı var, hala onu çözemiyoruz. Ben gece bu parklara da çok geldim. Her gördüğünüz gençleri uyuşturucu kullanıcısı olarak görmeyin. O algıyı terk etmemiz gerekiyor. O çocuklar burada kola içenler, çekirdek çıtlatanlar, balkondan bakıp aha burada uyuşturucu kullanan çocuklar var demekten artık vazgeçelim. Birebir konuştuğum, görüştüğüm çocuklar var sohbet ediyorlar. Ekipler de kontrol ediyor. Ben de birebir şahit oldum. Hatta kimileri üniversite öğrencisi, oturmuş muhabbet ediyorlar. Yani parkta görülenler artık içici değil’’ dedi. 

“HIRSIZLIK VAKALARI AZALDI”

Mahalle bekçilerinin az olmasından ve güvenlik konusunda eksiklikler olduğunu söyleyen muhtara cevap veren Kıraç ,Hırsızlık konusunda geçen seneye göre düşüş var. Siz artış var diyorsunuz ama benim kayıtlarımda düşüş görünüyor. Narkotik konusunda da yine geçen sene 4 operasyon yapmışız, bu sene de 10 operasyon yapmışız. Yoğun bir çalışma var. Bu çocuklar da tabi içici kesim, satıcı olaraktan burada operasyonumuz olmadı. Kullanıcılar birkaç tane var, o kadar da yoğun olduğunu düşünmüyorum çünkü alınan mallarda belli. Bekçiler konusuna gelince, geçenlerde covid-19 zirve yapınca filyasyon’da onları görevlendirmiştik. Bir kısmını akşam 9’dan sonra parklarda görevlendiriyoruz. Bekçilerin bir kısmını filyasyon’dan alıp mahallere göndereceğiz’’ dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica