Genel

En önemli kaynağımız 363 bin 416 insanımız

En önemli kaynağımız 363 bin 416 insanımız Özen; “Ben en önce bu şehirdeki kaynaklarımızı doğru kullanacağım. Bizim daha kaynaklarımız doğru kullanılmıyor, teleferik yapınca ne olacak ki?” dedi. detaylar haberimizde…

En önemli kaynağımız 363 bin 416 insanımız

Saadet Partisi İzmit Belediyesi Başkan adayı Ahmet Özen, dikkat çekici açıklamalarına devam ediyor. En son yaptığı açıklamada şehirdeki insan kaynağının önemine değinen Özen, Zenginliklerimizin farkına varmalıyız. Hazinenin üzerine oturan, ama hazineyi farketmediği için dilenmeye devam eden Hintli gibi olmamalıyız” dedi.

Özen’in açıklaması şöyle:

“Havadan ray geçirmeyeceğim”

“Diğerleri gibi sıradan bir başkanlık yapacaksam ben bu işte yokum. Size uçuk kaçık şeyler, yapmayacağım şeyler anlatmayacağım. Havadan ray geçirmeyeceğim, teleferiklerle sizi sahilde gezdirmeyeceğim. Ben en önce bu şehirdeki kaynaklarımızı doğru kullanacağım. Bizim daha kaynaklarımız doğru kullanılmıyor, teleferik yapınca ne olacak ki?

“Sokaklarımız tekrar bizim olacak”

Bir hazine üzerinde oturan Hintli dilenci bunun farkında olmazsa dilenmeye devam eder. Biz de aynı bir Hintli dilenci gibi zenginliğimizin farkında olmadan bu şehrin üzerinde yaşıyoruz, dilenerek yaşıyoruz. Üretmeden yaşıyoruz. Bu şehrin en önemli kaynağı 363 bin 416 insanıdır. Her bir insanımız birer hazinedir. Herkesin içinde bu topluma kazandırılacak bir yetenek vardır. Ben bu şehirde imarla, park bahçeyle ilgilenmeyeceğim. Onu benim fen işleri, çevre işleri müdürlerim yapsın. Ben bu şehirde bu şehrin insanıyla ilgileneceğim. Herkesi dinleyeceğim. Sokaklarımız tekrar bizim olacak.

“Kendi toprağımızdan besleneceğiz”

Tohumumuza, toprağımıza sahip çıkacağız. Ben bu şehirde üç günlük yoldan gelen domatesleri yemek istemiyorum. Bizim köylerimizden gelen üç saatlik domatesi yemek istiyorum. Evimizdeki çocuklarımızdan, fabrikadaki işçilerimize kadar kendi köylümüzün besininden besleneceğiz. Allah bizi bu topraklarda yaratmış, bu toprakların besininden yersek sağlıklı bir yaşama sahip oluruz. Köylümüze destek olacağız, balına, sütüne, yumurtasına sahip çıkacağız. İzmit’in köylüsü Türkiye’nin en zengin köylüsü haline gelecek.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica