Genel

‘Engelliler seçimde değil her dönem hatırlanmalı’

Türkiye Görme Engelliler Derneği Niğde Şube Başkanı Hatice Yalçıner; 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, engelliliğin dünyanın ortak sorunu olduğunu ve dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’inin engelli olduğunu belirtti. Engellilerin işsizlikten, sosyal problemlere kadar bir çok sorunla boğuştuğunu belirten Yalçıner çözüm beklediklerini dile getirdi.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)-  3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde açıklama yapan Türkiye Görme Engelliler Derneği Niğde Şube Başkanı Hatice Yalçıner, “Günümüzde engellilerin en büyük sorunlarından birisi işsizliktir. Özellikle Niğde'mizde bu sorun daha büyük bir teşkil oluşturmaktadır. Bu anlamda engelli vatandaşlarımızın işsizlik sorununun çözülmesi için gerek merkezi, gerekse yerel yönetimler olmak üzere birçok kamu ve sivil toplum kuruluşları, özel şirketler, fabrikalar ellerini taşın altına koymaları gerekir” dedi.

“Bizler sadece engelliler gününde veya seçim dönemlerinde değil her zaman hatırlanmak ayrıca sadece dertlerimiz dinlenip kapıdan çıkınca da unutulmak istemiyoruz. Sorunlarımıza çözüm bulunmasını istiyoruz” diyen Yalçıner, “Bu anlamda herkese düşen birtakım görevler düşmektedir. Bu konuda herkes sorumluluğunun bilincinde olur ve üzerine düşen görevi yerine getirmek için çaba sarf ederse inanın engelleri aşmamız o zaman daha kolay olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica