Siyaset

Engellileri temsilen Meclis üyeliğine ilçelerde aday olacaklar

Engellileri temsilen Meclis üyeliğine ilçelerde aday olacaklar Kocaeli Engelliler Federasyonu’na bağlı dernek üyeleri, Kocaeli ilçelerinde belediye meclis üyeliğine aday adayı olacaklarını açıkladılar.Engellileri temsilen Meclis üyeliğine ilçelerde aday olacaklar detaylar haberimizde…

Engellileri temsilen Meclis üyeliğine aday olacaklar

İzmit Belediyesi başta olmak üzere Kartepe, Dilovası, Kandıra, Başiskele ve Gölcük belediyelerinde engellileri temsilen engelli vatandaşlar meclis üyeliğine aday olacaklar…

Kocaeli Engelliler Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren engelli derneklerinin bazı üyeleri, başta İzmit Belediyesi olmak üzere Kartepe, Dilovası, Kandıra, Başiskele ve Gölcük belediyelerinden meclis üyesi aday aday olacaklarını belirtti.

Konuyla ilgili 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde basın toplantısı yapan aday adayları, önümüzdeki günlerde AKP Kocaeli ve ilçe örgütlerine başvurularını yapacaklarını ifade ettiler.

Federasyon Başkanı Mehmet Ata Doğan: “engelsiz yaşamı hayata geçirmek için böyle bir karar aldık”

Toplantıda açıklama yapan Kocaeli Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan, “Engellilerin sorunlarını çözümlemek, engelsiz yaşamı hayata geçirmek için böyle bir karar aldık. Amacımız siyaset yapmak değil,meclis üyesi olduğumuz takdirde yapılacak çalışmalarda ve meclis oturumlarında alınacak kararlarda partili meclis üyelerinden görev bekleyeceğiz. Alınan bu kararların hayata geçirilmesi için hep birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Aday adayları kendilerini tanıttı…

Bülent Cengizhan: “Engelliler için İzmit Belediyesi meclis üyeliğine aday olacağım”

İzmit Belediyesi meclis üyeliği için Bülent Cengizhan, Kartepe Belediyesi meclis üyeliği için Sinan Kilit, Dilovası Belediyesi meclis üyeliği için Abdulsamet Elden ile Kandıra Belediyesi meclis üyeliği için Erkan Kaya, Başiskele Belediyesi meclis üyeliği için Hüseyin Küçük ve Gölcük Belediyesi meclis üyeliği için Hasan Bat kendilerini tanıtarak, meclis üyesi olurlarsa yapacaklarını anlattı.

Sinan Kilit: “Tüm engelliler için Kartepe’den aday olacağım”

Kartepe aday adayı olmak için yola çıkan Sinan Kilit “Biz sivil toplum örgütleri olarak, her platformda mücadelemizi sürdürüyoruz…sürdüreceğiz. Sorunlarımızın çözülmesi için meclislerde yer almamız gerektiğini düşündük. Bu anlamda taşın altına elimizi koymaya karar verdik. Biz bu yola girdik ve aday adaylığı başvurularımızı gerçekleştireceğiz. Tüm arkadaşlarımızın yollarının açık olmasını diliyorum.  Engelliler için adayız” dedi.  

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica